آلمان درخواست یونان برای پرداخت غرامت جنگی را رد کرد

به گزارش مجله عکسفا، خبرنگاران: وزیر اقتصاد آلمان ضمن رد درخواست یونان برای پرداخت غرامت جنگی به این کشور، این درخواست را احمقانه توصیف نموده است.

آلمان درخواست یونان برای پرداخت غرامت جنگی را رد کرد

سفر با تور یونان ارزان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید.

به گزارش گروه بین الملل مجله عکسفا به نقل از رویترز، مخالفت آلمان با درخواست غرامت جنگی یونان در شرایطی است که دیمیتریس مرداس معاون وزیر دارایی یونان طلبهای یونان از آلمان بابت غرامت جنگ جهانی را حدود 278.7 میلیارد یورو برآورد نموده است.

وی روز دوشنبه بعد از ارزیابی یک کمیسیون مجلسی که به این مسئله پرداخته بود در مجلس یونان این خبر را اظهار داشت. مسئله غرامت های جنگ جهانی دهه هاست که مناسبات بین آلمان و یونان را خدشه دار نموده است.

البته دولت آلمان مسئله بدهی های یونان بابت غرامت های جنگ جهانی را موضوعی فیصله یافته ارزیابی می نماید.

آلکسیس تسیپراس نخست وزیر یونان در ماه مارس در مجلس این کشور اظهار داشته بود: با تشکیل کمیسیون مجلسی برای آنالیز مسئله غرامت های جنگ جهانی ما همه قربانیان جنگ جهانی دوم و نازیسم و مقاومت یونان را پاس می داریم. ما البته فراموش نمی کنیم که ملت آلمان هم تحت حکومت نازی ها رنج برده اند.

طرح مسئله غرامت جنگی در شرایطی است که آلمان به عنوان بزرگترین کشور مشارکت کننده در طرح بسته نجات اقتصادی یونان، خواهان اجرای سیاست های ریاضت اقتصادی از سوی آتن شده است. یونان که با کاهش رشد اقتصادی و بیکاری بالایی روبه رو است، برای دریافت یاری اقتصادی بیشتر از سوی وام دهندگان بین المللی باید اصلاحات بیشتری را اجرا کند.

سیگمار گابریل وزیر اقتصاد و معاون صدراعظم آلمان، درخواست یونان برای دریافت غرامت جنگی را احمقانه توصیف نموده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 11 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 249

به "آلمان درخواست یونان برای پرداخت غرامت جنگی را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلمان درخواست یونان برای پرداخت غرامت جنگی را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید