اعلام جزئیات سیم کارت دانش آموزی و نحوه توزیع آن

به گزارش مجله عکسفا، مدیرکل دفتر فن آوری اطلاعات و ارتباطات آموزش و پرروش درباره ویژگی سیم کارت های دانش آموزی گفت: این سیم کارت ها آن دسته از مخاطراتی که شامل استفاده کنترل نشده از فضای مجازی است را نخواهند داشت و به زودی در مراکز اپراتور ها قابل دریافت است.

اعلام جزئیات سیم کارت دانش آموزی و نحوه توزیع آن

به گزارش ایلنا، محمود حبیبی مدیرکل دفتر فن آوری اطلاعات و ارتباطات آموزش و پرروش در گفت وگو با خبرنگار ایلنا، درباره توزیع سیم کارت های دانش آموزی گفت: فرآیند تولید سیم کارت های دانش آموزی شروع شده و اپراتور ها پای کار آمدند و مکلف شدند که سیم کارتی به نام سیم کارت شاد را برای استفاده ایمن در فضای مجازی ارائه دهند تا از این طریق دل نگرانی های خانواده ها هم کاسته گردد.

وی درباره نقش اپراتور ها توضیح داد: همکاران ما در حوزه اپراتور ها برنامه ریزی کرده اند و با جلسات متعددی که گذاشته شده و فرآیندی که طی شده، به زودی ارائه سیم کارت های دانش آموزی را شاهد خواهیم بود.

حبیبی با بیان اینکه سیم کارت های دانش آموزی تنها به فضا های مورد تایید آموزش و پرورش دسترسی خواهند داشت، گفت: این سیم کارت خاص استفاده بچه ها و نوجوانان در فضای مجازی خواهد بود. قاعدتا این سیم کارت ها آن دسته از مخاطراتی که شامل استفاده کنترل نشده از فضای مجازی است را، نخواهند داشت. قرار است ما در خصوص این سیم کارت ها به صورت White list عمل کنیم که دانش آموزان بتوانند به فضا هایی که مورد تایید است دسترسی داشته باشند.

وی ادامه داد: تلاش ما این است که دانش آموزان به محتوا های نامناسب دسترسی پیدا نکنند، همچنین سیاست هایی که وزارت آموزش و پرورش در نظر دارد، روی این سیم کارت ها اعمال خواهد شد.

مدیرکل دفتر فن آوری اطلاعات و ارتباطات آموزش و پرروش درباره زمان عرضه این سیم کارت ها گفت: اپراتور همراه اول و ایرانسل کارشان را با جدیت شروع کرده اند، ولی هنوز زمان دقیقی برای توزیع سیم کارت ها تعیین نشده است.

حبیبی در خصوص اینکه سیم کارت دانش آموزی چگونه توزیع خواهد شد، گفت: مراکز اپراتور ها سیم کارت ها را توزیع خواهند کرد که البته این سیم کارت ها با عنوان شاد است، اپراتور های همراه اول و ایرانسل توزیع کننده این سیم کارت هستند.

وی با اشاره به اینکه هیچ محدودیت سنی برای دریافت سیم کارت های دانش آموزی وجود ندارد، گفت: دانش آموزان می توانند با نام و تعیینات خودشان سیم کارت را خریداری کنند. ظاهرا آنطور که اعلام شده، وزارت ارتباطات محدودیت زیر 18 سال برای دریافت سیم کارت را برداشته تا همه دانش آموزان از آن استفاده کنند.

مدیرکل دفتر فن آوری اطلاعات و ارتباطات آموزش و پرروش گفت: سیم کارت شاد مانند سایر سیم کارت ها ویژگی های خاص خود را دارد و قابل شارژ توسط دانش آموزان است.

وی درباره نسخه جدید شاد و برطرف کردن ایرادات این اپلیکیشن گفت: تمام ایرادات اپلیکیشن شاد را آسیب شناسی کردیم که یک سری از آن ها مربوط به احراز هویت و اطلاعات دانش آموزان بوده است که همه این ها را مرتفع کردیم. همچنین اطلاعات جدید را به همکارانمان در طراحی زیرساخت جدید شاد قرار دادیم.

حبیبی خاطرنشان کرد: تصور ما این است که مسائل این چنینی در نسخه جدید شاد به شدت کاهش پیدا خواهد کرد. علاوه بر این ها یک سری از مسائل مربوط به مناطقی است که در پهنای باند محدودیت داشته باشند که این ها به زیرساخت های کشور برمی گردد و در اختیار آموزش و پرورش نیست.

مدیرکل دفتر فن آوری اطلاعات و ارتباطات آموزش و پرروش در سرانجام گفت: وزارت ارتباطات به ما این قول را داد که زیرساخت های شبکه ای مناطق را شناسایی و تقویت کنند تا ما مسئله ای برای استفاده از شاد در مناطق مختلف نداشته باشم. ما جلو خواهیم رفت و هر موردی که به عنوان مشکل با آن روبرو شویم را به وزارت ارتباطات اعلام می کنیم تا دیگر مسئله ای باقی نماند.

منبع: فرارو
انتشار: 25 مهر 1399 بروزرسانی: 25 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 1162

به "اعلام جزئیات سیم کارت دانش آموزی و نحوه توزیع آن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام جزئیات سیم کارت دانش آموزی و نحوه توزیع آن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید