افزایش خط اعتباری خودروسازان به 10 هزار میلیارد تومان

به گزارش مجله عکسفا، رئیس انجمن صنایع همگن قطعه سازی گفت: خط اعتباری خودروسازان هر کدام 10 هزار میلیارد تومان اضافه، ذینفع واحد حذف و خط اعتباری قطعه سازان هر چقدر بوده حداقل دو برابر شود.

افزایش خط اعتباری خودروسازان به 10 هزار میلیارد تومان

خبرنگاران | سرویس اخبار - محمدرضا نجفی منش در گفت وگو با میزان، با بیان اینکه قطعه سازان چند مشکل اساسی دارند، اظهار کرد: یکی از مهمترین مشکل قطعه سازان افزایش قیمت مواد اولیه است اما، قیمت کالا های آن ها متناسب با آن افزایش نیافته است.

رئیس انجمن صنایع همگن قطعه سازی اضافه نمود: به عنوان نمونه قیمت آلومینیوم به کیلویی 38 هزار تومان رسیده در حالی که قطعه سازان قرارداد های خود را با قیمت 8 هزار تومان منعقد کرده اند و اگر افزایش قیمت برای آن ها اعمال نشود به مشکل بر خواهند خورد.

وی اضافه نمود: برای رفع این مسائل باید واردات مواد اولیه آسان شود، تخصیص ارز صورت گیرد و قیمت ها تعدیل شود.

نجفی منش با اشاره به مشکل نقدینگی قطعه سازان گفت: بیشتر مواد اولیه وارداتی قطعه سازان به صورت نقدی یا پیش پرداخت خریداری می شود، اما فرایند خرید تا ترخیص آن ها چند ماه طول می کشد و این زمان قطعه سازان را از نظر نقدینگی با مشکل روبرو می کند.

رئیس انجمن صنایع همگن قطعه سازی با انتقاد از شورای رقابت گفت: این شورا با تاخیر چندماهه قیمت ها را بررسی می کند و افزایش قیمتی که باید در سال قبل اعمال می شد را در سال جدید اعلام می کند و بالطبع در سال جدید نیز قیمتی اعلام نمی کند و بر مسائل اضافه می کند.

وی ادامه داد: پیشنهاد این است همانند گذشته که قیمت ها در حاشیه بازار مشخص می شد و سازمان حمایت آن را کنترل می کرد به همان رویه برشود به دلیل اینکه با این روش به مدت 10 سال قیمت ها رشد آنچنانی نداشت و کالا هم به میزان کافی در اختیار مردم قرار می گرفت.

نجفی منش با اشاره به رشد قیمت مواد اولیه داخلی و خارجی شرح داد: خط اعتباری خودروسازان هر کدام 10 هزار میلیارد تومان اضافه، ذینفع واحد حذف و خط اعتباری قطعه سازان هر چقدر بوده حداقل دو برابر شود.

رئیس انجمن صنایع همگن قطعه سازی تاکید کرد: این کار های اساسی باید انجام و تصمیم گیری برای آن زود صورت بگیرد در غیر این صورت واحد ها تولیدی به مشکل خواهند خورد.

منبع: میزان

منبع: setare.com
انتشار: 17 اسفند 1399 بروزرسانی: 17 اسفند 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 1443

به "افزایش خط اعتباری خودروسازان به 10 هزار میلیارد تومان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش خط اعتباری خودروسازان به 10 هزار میلیارد تومان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید