الهان عمر: عربستان از کودک کشی به هک تلفن همراه رسیده!

به گزارش مجله عکسفا، الهان عمر عضو مسلمان و دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا با توجه به هک شدن تلفن همراه جف بزوس موسس شرکت آمازون به دستور محمد بن سلمان ولیعهد سعودی، در پیامی توئیتری نوشت: عربستان بچه ها یمنی را می کشد، روزنامه نگاران خود را ترور می نماید و اکنون تلفن های همراه آمریکایی ها را هک می نماید.

الهان عمر: عربستان از کودک کشی به هک تلفن همراه رسیده!

وی در ادامه این پیغام نوشت: ترامپ باید از کشیدن ناز نظام های استبدادی و بی رحم مانند عربستان سعودی خودداری کند.

لازم به ذکر است روزنامه گاردین چاپ لندن اواخر روز سه شنبه در گزارشی بیان کرد که ماه ها پیش از قتل وحشیانه جمال خاشقجی روزنامه نگار و منتقد عربستانی در کنسولگری عربستان در استانبول، ارسال یک فیلم ویدئویی آلوده به ویروس از حساب کاربری محمد بن سلمان ولیعهد سعودی از واتس آپ به حساب کاربری جف بزوس مالک روزنامه واشنگتن پست، باعث شد که تلفن همراه بزوس برای چندین ماه هک گردد.

روزنامه گاردین در این مقاله می نویسد: این روزنامه به تحلیلی علمی از تلفن بزوس دست یافت، و نشانه ها دال بر اینکه عملیات هک از یک فایل آلوده و ارسال شده از حساب کاربری ولیعهد سعودی شروع شده، توسط اگنس کالامارد، گزارشگر ویژه سازمان ملل- که پیرامون قتل های خارج از حوزه صلاحیت قضائی تحقیق می کند- مورد آنالیز نهاده شد. برای مأموران تحقیق این پرونده شواهد مزبور از اعتبار کافی برای درخواست شرح از عربستان سعودی برخوردار است.

این روزنامه همچنین به نظرات کارشناسان سعودی در خصوص این گزارش استناد کرد. کارشناسان حرفه ای به روزنامه گاردین گفتند که دلیل پادشاهی عربستان برای هدف قرار دادن جف بزوس، پوشش انتقادی اخبار مربوط به عربستان سعودی در روزنامه واشنگتن پست و همچنین فعالیت جمال خاشقجی در این روزنامه بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 675

به "الهان عمر: عربستان از کودک کشی به هک تلفن همراه رسیده!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الهان عمر: عربستان از کودک کشی به هک تلفن همراه رسیده!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید