امضای ترامپ روی دیوار مرزی مکزیک

به گزارش مجله عکسفا، دونالد ترامپ با امضای نام خود بر دیوار مرزی مکزیک که در حال احداث است، آن را سیستمی امنیتی با کلاس جهانی نامید که نفوذ به آن عملا غیر ممکن است.

امضای ترامپ روی دیوار مرزی مکزیک

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به تازگی بازدیدی از مراحل ساخت دیوار مرزی بین این کشور و مکزیک در جنوب شهر سن دیگو به عمل آورد.

این رئیس جمهوری، سال پیش در سفری مشابه به همین منطقه، پیش نمونه ای از مرز مذکور را مورد آنالیز قرار داده بود. این پیش نمونه بعدتر خراب شد تا با تیرک های آهنی جایگزین گردد. ترامپ درخصوص نمونه نخست این دیوار می گوید: آن مثل ورقه ای آهنی بود و مردم به راحتی می توانستند آن را کنار بزنند.

به گفته ترامپ، این تیرک ها جاذب گرما هستند -می توانید روی آن تخم مرغ نیمرو کنید- و در عمق زمین فرو رفته اند تا از تونل زنی ممانعت به عمل آید و ماموران مرزی بتوانند تهدیدها از سوی خاک مکزیک را مهار نمایند.

ترامپ از دولت مکزیک برای ارسال ده ها هزار نیرو جهت حفاظت از مرزهای شمالی و جنوبی این کشور و کاهش میزان مهاجرت مردم به سوی آمریکا، قدردانی نموده است.

او گفت: می دانید که مکزیک هیچ گاه کوشش ننموده تا مردم را از روانه شدن به سوی کشور ما بازدارد، اما حال، برخلاف این کار می نمایند؛ این شگفت انگیز است.

رئیس جمهوری آمریکا با اظهار اینکه مقامات مرزی و نیروهای گشت زنی او را متقاعد نموده اند طرحی پرهزینه تر برای دیوار ارائه گردد، استفاده از تیرک های پرشده با بتون را به جای دیوار بتنی ترجیح داده تا ماموران بتوانند آن سوی دیوار را نیز مشاهده نمایند.

ارتفاع این تیرک ها به گفته ترامپ، 30 فوت (حدودا 9 متر) است. او می گوید این، نسخه رولز-رویس است.

هفته پیش، دادگاه عالی آمریکا با پذیرش درخواست ترامپ، اجازه داد تا افرادی که بدون داشتن وضعیت حفاظتی در کشور ثالث اقدام به عبور از مرز آمریکا و مکزیک می نمایند، از اعطای پناهندگی محروم شوند.

پنتاگون اخیرا بودجه ای به میزان 3.6 میلیارد دلار که به بیش از صد پروژه نظامی تخصیص یافته بود، لغو و به احداث 175 مایل از دیوار مرزی اختصاص داد. ترامپ طی کارزار انتخاباتی خود در سال 2016 گفته بود هزینه احداث مرز را دولت مکزیک خواهد پرداخت. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 2 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 330

به "امضای ترامپ روی دیوار مرزی مکزیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امضای ترامپ روی دیوار مرزی مکزیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید