اگر گذرنامه در سفر گم شد چه کار کنم؟ ، چند توصیه برای افرادی که پاسپورت را در طول سفر گم نموده اند

به گزارش مجله عکسفا، از دست دادن گذرنامه یا سرقت آن در یک کشور خارجی یک دردسر بزرگ است. اما این موضوع به این معنی نیست که شما برای همواره در آن کشور خواهید ماند.

اگر گذرنامه در سفر گم شد چه کار کنم؟ ، چند توصیه برای افرادی که پاسپورت را در طول سفر گم نموده اند

اگر علاقمند به سفر با بهترین قیمت های تور کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

مجله عکسفا - در اینجا چندین مرحله از کارهایی که باید هنگام از دست دادن گذرنامه انجام دهید را آورده ایم.

1. مراجعه به نزدیکترین سفارت یا کنسولگری

باید گم شدن یا دزدیدن گذرنامه خود را به بخش خاصی از کنسولگری اطلاع دهید. اطلاعات، آدرس ها و شماره های تماس تمامی سفارت خانه ها و کنسولگری ها را می توان در وب سایت مربوط به آن ها پیدا کرد. همچنین ضروری است به افسر کنسولگری یا فرد ذیربط، زمان خروج از کشور را اطلاع دهید تا در صورت لزوم یک گذرنامه اضطراری با مدت محدود در اختیار شما قرار دهد.

2. در صورت دزدیده شدن به پلیس گزارش دهید

اگرچه تشکیل پفراینده توسط پلیس ضروری نیست اما، می تواند به تایید سرقت پاسپورت شما یاری کند. با این حال این کار به سرعت فرایند دریافت مجدد گذرنامه یاریی نخواهد کرد.

3. عکس پاسپورتی جدید تهیه کنید

قبل از اینکه به سفارت یا کنسولگری بروید، مکانی را پیدا کنید و عکس پاسپورتی تهیه کنید. به همراه داشتن عکس می تواند به فرایند دریافت گذرنامه جدید سرعت ببخشد.

4. درخواست گذرنامه جدید بدهید و فرم مخصوص گم شدن یا سرقت آن را پر کنید

در کنار عکس برای گذرنامه، باید فرم های مخصوص دریافت گذرنامه و فرم مخصوص گم یا دزدیده شدن آن را پر کنید و تحویل کنسولگری بدهید. پر کردن فرم گم یا دزدیده شدن گذرنامه، باطل شدن گذرنامه قبلی را تایید می نماید تا دیگر کسی نتواند از آن سو استفاده کند.

در آخر می توان اضافه نمود، هنگام دریافت گذرنامه جدید باید هزینه آن را پرداخت و منتظر صدور آن ماند. همچنین اگر پاسپورت شما با مدت اعتبار محدود صادر شده است، هنگام ورود به کشور خود باید آن را تعویض کنید.

منبع : businessinsider

منبع: چمدان
انتشار: 12 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 653

به "اگر گذرنامه در سفر گم شد چه کار کنم؟ ، چند توصیه برای افرادی که پاسپورت را در طول سفر گم نموده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر گذرنامه در سفر گم شد چه کار کنم؟ ، چند توصیه برای افرادی که پاسپورت را در طول سفر گم نموده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید