بیرانوند مطمئن، نوراللهی و علیپور نگران

به گزارش مجله عکسفا، بیرانوند مطمئن است که در جام ملت ها هم فیکس است و نوراللهی حتما به امارات می رود اما علیپور باید امیدوار باشد به ماندن د اردو.

بیرانوند مطمئن، نوراللهی و علیپور نگران

به گزارش مجله عکسفا ، بیرانوند خیلی وقت است جای پای خود را در دروازه تیم ملی محکم نموده و از همین حالا می توانیم به حضور صددرصدی اش در جام ملت ها رای بدهیم که دلیلش، عملکرد درخشان او در جام جهانی، لیگ برتر و لیگ قهرمانان است. نوراللهی اما در خوشبینانه ترین حالت، 50درصد شانس بازی دارد. بعید است کی روش او را به امارات نبرد اما او از حضورش در ترکیب اصلی تیم ملی مطمئن نخواهد بود. وضعیت علیپور اما بدتر است چرا که همه خط خوردنش پیش از جام ملت ها را پیش بینی نموده اند. البته که نمی توان از این بابت مطمئن بود و آقای گل پرسپولیس که حقش بود زودتر از اینها به تیم ملی دعوت گردد، فعلا باید به حضور در فهرست 24 نفره امیدوار باشد تا بعد برسد به ترکیب اصلی که دور از ذهن به نظر می رسد.

آخرش همانی شد که پیش بینی نموده بودیم. درخشش ستاره های پرسپولیس چشم سرمربی تیم ملی را نگرفت و همه پشت خط ماندند. البته کی روش با دعوت از علی علیپور شگفت زده مان کرد اما این بار هم شجاع و کمال و حتی عالیشاه را نادیده گرفت. حال آنکه همین بازیکن یعنی امید عالیشاه تا اینجای فصل بهترین پاسور لیگ بوده.

کمال کامیابی نیا هم که تا همین یک سال پیش با حضور در اردوها و تجربه چند بازی ملی یکی از بازیکنان مورد تایید کی روش بود، در نهایت رقابت را به امید ابراهیمی، سعید عزت اللهی، علی کریمی، احسان حاج صفی و حالا احمد عبدالله زاده باخت و جام ملت ها را هم جام جهانی از دست داد. حال آنکه کتف آسیب دیده اش را به خاطر حفظ پیراهن تیم ملی جراحی ننموده بود.

داستان شجاع خلیل زاده و تیم ملی هم که دیگر نیازی به تکرار ندارد. او از پنج سال پیش پشت خطِ مصاحبه ای مانده که علیه مربیان تیم ملی انجام داده بود و سرنوشتش همانی است که چندی پیش برای سیدجلال رقم خورد. ات پیش از جام جهانی 2014، شجاع یکی از بازیکنان محبوب و منتخب کی روش بود اما وقتی پای پرواز به برزیل خط خورد، به تندی علیه سرمربی تیم ملی مصاحبه کرد و از آن روز، دیگر رنگ تیم ملی را ندیده است.

حال آنکه پیشرفت فنی اش به ویژه در دو سال اخیر کاملا چشمگیر بوده و در یک انتخاب منصفانه، می توانست پیراهن تیم ملی را بپوشد و به جام ملت ها برود. حالا اما او هم باید مثل کمال و عالیشاه فکر تیم ملی را از سر بیرون کند و تمرکزش را بگذارد روی پرسپولیس. همین تیمی که تعداد ملی پوشانش بیشتر شده اما آیا هر سه بازیکن دعوت شده به اردو، به یک اندازه شانس بازی کردن دارند؟ یا اصلا شانسی دارند برای سفر به جام ملت ها؟

در مورد علیرضا بیرانوند می توانیم با اطمینان به این پرسش پاسخ بدهیم. او خیلی وقت است جای پای خود را در دروازه تیم ملی محکم نموده و حتی حضور امیر عابدزاده و حسین حسینی در دو بازی تدارکاتی اخیر نمی تواند جایگاهش را به خطر بیندازد. همان طور که رشید مظاهری در این چند سال نتوانست پیراهن شماره یک تیم ملی را از او بگیرد و بعید است که پیغام نیازمند تازه وارد هم از پس چنین رقابتی بربیاید. پس از همین حالا می توانیم به حضور صددرصدی بیرانوند در بازی های جام ملت ها رای بدهیم که دلیلش، عملکرد درخشان او در جام جهانی، لیگ برتر و لیگ قهرمانان است.

احمد نوراللهی اما در خوشبینانه ترین حالت، 50درصد شانس بازی دارد. بعید است کی روش او را به امارات نبرد اما او از حضورش در ترکیب اصلی تیم ملی نمی تواند مطمئن باشد. وضعیت علیپور اما از این هم بدتر است چرا که همه خط خوردنش پیش از جام ملت ها را پیش بینی نموده اند. البته که نمی توان از این بابت مطمئن بود و آقای گل پرسپولیس که حقش بود زودتر از اینها به تیم ملی دعوت گردد، فعلا باید به حضور در فهرست 24 نفره امیدوار باشد تا بعد برسد به ترکیب اصلی که دور از ذهن به نظر می رسد.

2 - 470

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 16 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 40

به "بیرانوند مطمئن، نوراللهی و علیپور نگران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیرانوند مطمئن، نوراللهی و علیپور نگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید