ترامپ: گزارش وزارت دادگستری کوشش اف بی آی برای سرنگونی دولت من را ثابت می نماید

به گزارش مجله عکسفا، رئیس جمهور آمریکا از گزارش جدید بازرس کل وزارت دادگستری این کشور درباره تحقیقات اف.بی.آی از کمپین انتخاباتی سال 2016 خود تحسین به عمل آورده و مدعی شد این گزارش نشان داده، مقامهای اف.بی. آی در این تحقیقات عملا سرنگونی دولتش را دنبال می کردند.

ترامپ: گزارش وزارت دادگستری کوشش اف بی آی برای سرنگونی دولت من را ثابت می نماید

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

به نقل از پایگاه هیل، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در سخنانی در جریان یک میزگرد در محل اتاق کابینه در کاخ سفید اظهار کرد: این کار(تحقیقات اف.بی.آی از کمپین ریاست جمهوری ترامپ) هدفش کوشش برای سرنگونی دولت بود و افراد زیادی در آن دخیل بوده اند که مچشان را در حین ارتکاب جرم گرفته اند.

ترامپ در ادامه توضیح داد: من فکر می کنم این اتفاق به عنوان یکی از بزرگترین دستاوردهایی که داشته ایم ثبت می گردد. با توجه به چیزهایی که ما یافتیم و دیدیم این اتفاق هرگز نباید دوباره در کشور ما رخ دهد.

این اظهارات ترامپ در حالی مطرح شدند که مایکل هوروویتز، بازرس کل وزارت دادگستری آمریکا در گزارش مفصلی درباره تحقیقات اف.بی.آی از کمپین ریاست جمهوری 2016 دونالد ترامپ که روز دوشنبه منتشر کرد، نتیجه گیری نموده که ماموران اف.بی.آی در گشایش پرونده این تحقیقات درباره کمپین ترامپ و چند تن از دستیاران و افراد وابسته به این کمپین انگیزه و اغراض سیاسی نداشته اند و به این ترتیب یکی از ادعاهای پرتکرار مطرح شده از سوی ترامپ و همپیمانان جمهوریخواهش را رد نموده است.

در گزارش بازرس کل وزارت دادگستری آمریکا نتیجه گیری شده است که اف بی آی، که یک سازمان تحقیقات جنایی و مجری قانون است، برای آغاز آن تحقیقات هدفی مجاز داشت.

مایکل هوروویتز، بازرس وزارت دادگستری، سعی کرد دلایل تجسس اف بی آی از کارتر پیج، مشاور سابق کمپین انتخاباتی ترامپ، را که در روسیه زندگی و کار می کرد ارزیابی کند.

او دریافت که استفاده اف بی آی از اطلاعات محرمانه مطابق مقررات سازمان بوده اما نتیجه گیری کرد درخواست اف بی آی برای کسب مجوز از دادگاه تجسس اطلاعات خارجی (اف.آی.اس.ای) برای زیر نظر دریافت کارتر پیج دارای 17 مورد جاافتادگی و بی دقتی قابل توجه بود.

دفتر بازرس کل وزارت دادگستری آمریکا همچنین تاکید نمود، این اشتباهات باعث شد دلایل مطرح شده در تقاضانامه اف بی آی برای دریافت حکم تجسس قوی تر از آنچه بود به نظر برسد.

این دفتر همچنین در خصوص نحوه ارائه گزارش کریستوفر استیل، مامور سابق اطلاعاتی انگلیس، به اف بی آی ایراد گرفت. آن گزارش شامل یک رشته ادعاهای تایید نشده در خصوص ترامپ بود.

کریستوفر استیل از سوی مخالفان سیاسی ترامپ از جمله کمپین انتخاباتی هیلاری کلینتون استخدام شد تا در خصوص او تحقیق کند.

هوروویتز گفت که اف بی آی در خصوص اهمیت تحقیقات سابق کریستوفر استیل اغراق نموده بود. اف بی آی گفته بود که گزارش های قبلی استیل تصدیق شده و در فرآیندهای تحقیقات جنایی به کار گرفته شده اند.

انتظار می رود هوروویتز روز چهارشنبه در یک جلسه کمیته قضایی مجلس سنا به سوالات در خصوص گزارش خود شرح دهد.

جمهوریخواهان مدعی شده اند که افشاگری های مطرح شده در گزارش بازرس کل وزارت دادگستری آمریکا سند و مدرک ارتکاب تخلف از سوی مقامهای ارشد اف.بی.آی محسوب می شوند در حالی که دموکراتها این گزارش را عامل رد ادعای ترامپ مبنی بر وجود اغراض سیاسی در پشت تحقیقات درباره ارتباط کمپین ریاست جمهوری 2016 او با روسیه دانسته اند.

ترامپ با اشاره به این که در جریان محتوای این گزارش قرار گرفته، خاطر نشان کرد، جزئیات مطرح شده در این گزارش خیلی بدتر از هر آنچه که می توانستم تصور کنم هستند.

ترامپ در ادامه اظهاراتش در کاخ سفید خاطر نشان کرد: آنها سندسازی نموده و به دادگاه ها دروغ گفته و برای پیشبرد اهدافشان دست به هر کاری زدند. این چیزی است که ما نمی توانیم هرگز اجازه دهیم که باز اتفاق بیافتد.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه از پام باندی، از نیروهای جدید کاخ سفید و دادستان کل سابق فلوریدا دعوت کرد درباره این گزارش به صورت مختصر در این میزگرد حرف بزند.

باندی گفت، مقامهای حرفه ای ضابط قانون با مشاهده محتوای این گزارش عصبانی شدند.

باندی تاکید نمود: این یک روز وحشتناک برای کشور ما با توجه به این که چنین اتفاقی برای رئیس جمهور آمریکا اتفاق افتاده، محسوب می گردد.

او گفت که با توجه به این گزارش بازرس کل وزارت دادگستری آمریکا، ماموران اف.بی.آی اقدام به جعل ایمیل، دروغگویی و حذف اسناد و مدارک تحریک آمیز به هدف ادامه عملیات شکار موهومات علیه ترامپ نموده اند.

ویلیام بار وزیر دادگستری آمریکا روز دوشنبه در بیانیه ای نتیجه گیری اصلی بازرس کل مبنی بر اینکه شواهد کافی برای آغاز تحقیقات اف بی آی وجود داشت را رد کرد.

مایکل هوروویتز در جریان تحقیقات خود که ماه مارس سال پیش آغاز شد بیش از یک میلیون سند را مرور نموده و بیش از 170 مصاحبه انجام داده است.

اف بی آی در سال 2016 تحقیقاتی را برای آنالیز احتمال تبانی میان کمپین ترامپ و روسیه پیش از انتخابات آن سال آغاز نموده بود.

آن تحقیقات در نهایت به رابرت مولر دادستان ویژه سپرده شد.

مولر در گزارش مربوط به تحقیقات خود که ماه آوریل به انتها رسید نتیجه گیری کرد شواهد کافی وجود ندارد که نشان دهد کمپین ترامپ برای تاثیر گذاشتن بر انتخابات با کرملین همدست بود.

با این حال سازمان های اطلاعاتی آمریکا نتیجه گیری نموده اند که روسیه آن سال به نفع ترامپ در انتخابات آمریکا دخالت کرد.،ایسنا

بیشتر بخوانید،ترامپ: اف بی آی در انتخابات 2016 علیه من جاسوسی می کرد

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 554

به "ترامپ: گزارش وزارت دادگستری کوشش اف بی آی برای سرنگونی دولت من را ثابت می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: گزارش وزارت دادگستری کوشش اف بی آی برای سرنگونی دولت من را ثابت می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید