(تصاویر) اعتراض بازنشستگان تأمین اجتماعی به شرایط معیشتی

به گزارش مجله عکسفا، بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی باردیگر با تجمع در استان های مختلف نسبت به شرایط معیشتی، بدهی 340 هزار میلیارد تومانی دولت به این سازمان و عیدی به بازنشستگان تجمع کردند.

(تصاویر) اعتراض بازنشستگان تأمین اجتماعی به شرایط معیشتی

به گزارش تسنیم، در ادامه تجمعات سراسری بازنشستگان در هفته های اخیر، صبح امروز نیز تعدادی از بازنشستگان و مستمر بگیران سازمان تأمین اجتماعی با تجمع در مقابل ساختمان تأمین اجتماعی در استان های مختلف نسبت به شرایطش معیشتی بازنشستگان اعتراض کردند.

همچنین بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی در انتها بیانیه را قرائت کردند. در این بیانیه آمده است:

شرایط معیشتی بازنشستگان و مستمری بگیران هر روز بیشتر از روز قبل رو به وخامت گذاشته، اما دولت همچنان از پرداخت بدهی خود به صندوق بازنشستگان تأمین اجتماعی که بالغ بر 340 هزار میلیارد تومان است سر باز میزند.

نمایندگان مجلس نیز علیرغم تمامی وعده هایی که داده اند نتوانسته اند مطالبات ما را تا اجرایی شدن آن ها پیگیری نمایند و در بودجه 1400 نیز چشم انداز روشنی برای برآورده کردن خواسته های ما وجود ندارد. ما امروز در اینجا جمع شده ایم که یکبار دیگر با صدای بلند مطالبات قانونی و مشروع خود به شرح زیر را بیان کرده و خواهان اجرای فوری آن ها شویم.

1 -براساس ماده 96 قانون تأمین اجتماعی، درصد افزایش حقوق بازنشستگان باید یکسان بوده و هریک از این بازنشسته ها به تناسب پرداخت حق بیمه از افزایش حقوق برخوردار شوند؛ سازمان تأمین اجتماعی موظف به افزایش و ترمیم عقب ماندگی حقوق بازنشستگان تراز با نرخ تورم و افزایش هزینه های زندگی و خط فقر است که الان به ده میلیون رسیده است.

2 - ما خواهان اجرای بند (ب) ماده 12 برنامه ششم توسعه اقتصادی هستیم که سازمان تأمین اجتماعی را موظف به متناسب سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران می کند.

3 - ما خواهان رفع تبعیض بین بازنشستگان همکار و غیرهمکار سازمان تأمین اجتماعی هستیم.

4 -ما خواهان پرداخت عیدی برابر با شاغلین به بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی هستیم.

5 - سازمان تأمین اجتماعی طبق ماده 54 قانون تأمین اجتماعی مسئول تأمین درمان کامل بازنشستگان بیمه پرداز اجباری به طور مستقیم است و ما خواهان اجرایی شدن این ماده قانونی هستیم.

6- سازمان تأمین اجتماعی موظف است مشکل معیشتی و بیمه از کار افتادگان و مستمری بگیران را حل نماید و به شرایط نابسامان بازنشستگان 99 رسیدگی نماید.

7 - منبای محاسبات چهار/سی ام در اجرای همسان سازی مشاغل سخت و زیان آور در طول سال های بازنشستگی و مستمری بگیری به هیچ وجه کفایت نمیکند و سازمان باید حق و حقوق ما را براساس قانون و مطابق رای دیوان عدالت و مبنای سی/ سی ام بپردازد.

8 -ما خواهان اجرای بند ج ماده 112 قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و پرداخت حق منطقه جنگی بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی در مناطق جنگی هستیم.

منبع: فرارو
انتشار: 21 اسفند 1399 بروزرسانی: 21 اسفند 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 1453

به "(تصاویر) اعتراض بازنشستگان تأمین اجتماعی به شرایط معیشتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(تصاویر) اعتراض بازنشستگان تأمین اجتماعی به شرایط معیشتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید