تعداد مفقودان انفجار بیروت بیشتر از قربانیان اعلام شد

به گزارش مجله عکسفا، ایسنا نوشت: وزیر بهداشت لبنان در سخنانی گفت که تعداد مفقودان انفجار بیروت از کشته شدگان فراتر رفته و چهار بیمارستان کاملاً آسیب دیده اند.

تعداد مفقودان انفجار بیروت بیشتر از قربانیان اعلام شد

به گزارش سایت شبکه روسیا الیوم، حسن حمد، وزیر بهداشت لبنان در سخنانی اظهار کرد، تعداد مفقودان انفجار بیروت همچنان بیشتر از تعداد قربانیان این حادثه است.

وی در این باره گفت: شمار قربانیان و مجروحان این انفجار همچنان در حال افزایش است و تا بدین لحظه به 100 کشته و 4000 مجروح رسیده است.

حسن حمد در ادامه توضیح داد: تیم های امداد و نجات همچنان در جستجوی مفقودان در محل انفجار هستند. این انفجار صدها ساختمان را متضرر نموده و بسیاری از مجروحان به دلیل عدم توانایی بیمارستان های نزدیک به بیروت و حتی دورتر از آن در پذیرش آنها که پر از مجروحان شده اند، بدون مداوا مانده اند.

این مقام لبنانی ادامه داد: در پی این انفجار چهار بیمارستان در بیروت به طور کامل آسیب دیده و بیماران بستری در آنها به بیمارستان های دیگر منتقل شده اند؛ این مسأله مشکل را پیچیده تر و بحران را به یک فاجعه همه گیر بهداشتی تبدیل نموده است.

وی همچنین ضمن اذعان به متضرر شدن قابل توجه ذخایر وزارت بهداشت، تأکید کرد: علی رغم کمبود امکانات و اقلام پزشکی، به دلیل امدادرسانی به بیماران و نجات آنها برای بقا می جنگیم.

وزیر بهداشت لبنان در ادامه اضافه نمود: این تحولات ناراحت کننده به دنبال تداوم اپیدمی ویروس کرونا رخ داده و آنچه رخ داده است یک شرایط کاملاً فاجعه بار است.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 11 مهر 1399 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 1133

به "تعداد مفقودان انفجار بیروت بیشتر از قربانیان اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعداد مفقودان انفجار بیروت بیشتر از قربانیان اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید