کوشش واشنگتن برای کشیدن پرونده آرامکو به شورای امنیت

به گزارش مجله عکسفا، فارس نوشت: در ادامه کوشش های واشنگتن برای فضاسازی علیه جمهوری اسلامی ایران به بهانه حمله تلافی جویانه ارتش یمن به تأسیسات نفتی عربستان سعودی، یک مقام ارشد آمریکایی روز سه شنبه گفت، شورای امنیت سازمان ملل متحد باید در این پرونده وارد عمل گردد.

کوشش واشنگتن برای کشیدن پرونده آرامکو به شورای امنیت

به نوشته خبرگزاری رویترز، این مقام ارشد آمریکایی به گروهی از مجله عکسفا گفته است: ما معتقدیم که شورای امنیت سازمان ملل متحد باید نقش ایفا نماید. به عربستان سعودی حمله شده و آن ها حق دارند که از شورا درخواست [مداخله] نمایند. اما ابتدا باید اطلاعاتی جمع آوری کنیم که قابل انتشار باشد.

این مقام آمریکایی که خواسته نامش فاش نشود، در خصوص معنای اطلاعات قابل انتشار توضیحی ارائه ننموده است، اما روز گذشته گزارش شد که وزارت دفاع آمریکا میخواهد ظرف روزهای آینده گزارشی در خصوص حمله به تأسیسات نفتی شرکت آرامکو در دو منطقه بقیق و خریص منتشر کند.

یک مقام آمریکایی در گفت وگو با خبرگزاری رویترز، ایران را عامل این حمله معرفی نموده و مدعی شده است که این حمله از خاک ایران اجرا شده است.

در روزهای گذشته دولت آمریکا کوشش نموده است تا عملیات تلافی جویانه یمنی ها علیه عربستان سعودی را به ایران نسبت داده و از آن به عنوان اهرمی برای تشدید فشار به تهران استفاده نمایند.

با این وجود، رویترز نوشته است که بعید است کوشش آمریکا برای اقدام علیه ایران در شورای امنیت به نتیجه برسد، چراکه روسیه و چین به عنوان دو کشور دارنده امکان وتو، احتمالا از ایران پشتیبانی خواهند کرد.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 30 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 320

به "کوشش واشنگتن برای کشیدن پرونده آرامکو به شورای امنیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش واشنگتن برای کشیدن پرونده آرامکو به شورای امنیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید