خبرنگاران بوشهر مبدا بخش عمده ای از صادرات ایران به قطر است

به گزارش مجله عکسفا، بوشهر-خبرنگاران- معاون هماهنگی امور مالی استان بوشهر گفت: سال گذشته حجم صادرات ایران به کشور قطر 9 برابر افزایش داشت که بخش عمده ای آن از بنادر استان بوشهر صورت گرفت.

خبرنگاران بوشهر مبدا بخش عمده ای از صادرات ایران به قطر است

سعید زرین فر روز سه شنبه در نشست آنالیز فعالیت کشتی مسافری و تجاری گراندفری که به عنوان کشتی خط بوشهر-قطر بزودی فعال می گردد اضافه نمود: استان بوشهر در موقعیت ویژه ای در بعد مالی، تجاری و مالی واقع شده است و همسایگی آن با پنج کشور حاشیه خیلج فارس موقعیت این استان در ابعاد گوناگون را مورد توجه قرار داده است.

وی اعلام کرد: در این راستا فاصله کم بنادر استان بوشهر با بنادر کشور قطر ظرفیت مبادلات تجاری و مالی را افزایش داده است.

زرین فر ادامه داد: با برنامه ریزی صورت گرفته میزان مبادلات تجاری ایران و قطر تا پنج میلیارد دلار افزایش می یابد که بخش قابل توجهی از آن از بنادر مختلف استان از جمله بندر دیر و پایانه صادراتی مواد معدنی استان بوشهر است.

وی ادامه داد: با توجه به موقعیت کنونی بهترین راستا با مرکز و شمال کشور استان بوشهر به عنوان کریدور شمال به جنوب و کشورهای آسیایی مورد توجه واقع شده است.

زرین فر اعلام کرد: توسعه گردشگری دریایی یکی از مهم ترین برنامه های استان بوشهر است که در این عرصه در استان برنامه ویژه ای تدوین و اجرایی شده داست.

وی با اشاره به راه اندازی خط کشتیرانی بوشهر - قطر اضافه نمود: در این راستا کشتی مسافری و تجاری گراندفری در اسکله بندر بوشهر هفته گذشته پهلو گرفت که در مرحله نخست در بعد تجاری فعالیت خود را شروع و سپس گردشگری دریایی مورد توجه ویژه این کشتی پیشرفته و مدرن است.

7212/ ‬ 6045

منبع: ایرنا
انتشار: 18 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 168

به "خبرنگاران بوشهر مبدا بخش عمده ای از صادرات ایران به قطر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بوشهر مبدا بخش عمده ای از صادرات ایران به قطر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید