خبرنگاران پیروزی سوسیال دموکرات ها و سبزها در انتخابات هامبورگ

به گزارش مجله عکسفا، تهران- خبرنگاران- احزاب سوسیال دموکرات و سبزهای آلمان با کسب اکثریت آرا، بیشترین کرسی های مجلس ایالتی را در هامبورگ از آن خود کردند.

خبرنگاران پیروزی سوسیال دموکرات ها و سبزها در انتخابات هامبورگ

با تور لحظه آخری آلمان 99 از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

در انتخابات ایالتی هامبورگ که یکشنبه صبح شروع شد و تا ساعت 18 به وقت اروپای مرکزی ادامه داشت، حزب دمکرات مسیحی آلمان سقوط شدیدی را تجربه کرد.

تارنمای شبکه دویچه وله گزارش داد: طبق نتایج اولیه شمارش آرا و پیش بینی های بر اساس آن، دمکرات مسیحی ها که مهم ترین نامزد انتخاباتی شان مارکوس واینبرگ است، تنها به 11 درصد آرا دست می یابند که برای آنها نخستین تجربه کسب درصدی به این اندکی است. با این میزان آرا، آنها 15 یا 16 نماینده در مجلس ایالتی خواهند داشت.

در همین ارتباط پاول زیمیاک دبیرکل حزب دمکرات مسیحی آلمان، از روزی تلخ برای حزبش سخن گفت.

با آنکه حزب سوسیال دمکرات آلمان قوی ترین حزب هامبورگ باقی می ماند، اما این حزب به طور آشکار آرای فراوانی را نسبت به گذشته از دست داده است. در انتخابات سال 2015 سوسیال دمکرات ها 46.6 درصد آرا را به دست آوردند.

سوسیال دمکرات ها با 38 درصد 51 کرسی را در مجلس به دست خواهند آورد. اما حزب سبزها به عنوان حزب مؤتلف سوسیال دمکرات ها توانسته میزان آرای به دست آورده خود را دو برابر کند. سبزها در انتخابات پیشین در هامبورگ 12.3 درصد آرای رأی دهندگان را به دست آورده بودند. سبزها با 25.5 درصد آرا احتمالا 35 کرسی را از آن خود خواهند کرد.

منبع: ایرنا
انتشار: 15 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 737

به "خبرنگاران پیروزی سوسیال دموکرات ها و سبزها در انتخابات هامبورگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پیروزی سوسیال دموکرات ها و سبزها در انتخابات هامبورگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید