خبر اول آشفتگی، خبر بعدی استراماچونی یا فرهاد

به گزارش مجله عکسفا، شاید هر لحظه خبر برسد که خطیر و فتحی با استراماچونی به توافق رسیده اند.

خبر اول آشفتگی، خبر بعدی استراماچونی یا فرهاد

خبر اول آشفتگی، خبر بعدی استراماچونی یا فرهاد

یک هفته پیش بود که نام آندره آ استراماچونی در میان گزینه های خارجی باشگاه استقلال شنیده شد، همان روزها که کار را و آلسیو دو گزینه دیگر استقلالی ها بودند. باشگاه استقلال با دو پیشنهاد حدود چهارصد هزار دلار هم آلسیو را پای مذاکرات از دست داد و هم کار را. استراماچونی که کمتر از دو گزینه دیگر جدی به نظر می رسید اما انگار به گزینه مهم تری در ذهن فتحی و خطیر تبدیل شد.

همه این اتفاقات در حالی رخ می داد که هیأت مدیره باشگاه استقلال چندان آگاه از این مذاکرات نبود. گفت و گو با این مربیان را خطیر پیش می برد و گاهی حتی به نظر می رسید فتحی هم چندان در جریان نیست. روزها گذشت، فرهاد مجیدی در مصاحبه ای غیرمنتظره درباره برنامه های فصل آینده اش حرف زد و حتی گله کرد از اینکه چرا باشگاه استقلال بدون نظر او وارد بازار جابجایی شده. فرهاد در لفافه حتی از نام هایی که در لیست خریدهای استقلال دیده می شد، انتقاد کرد و گفت که می تواند با تیم فصل قبل رویاهایش را جستجو کند. باشگاه استقلال اما پاسخ روشنی به حرف های فرهاد نداد و خبرها نشان می دهند که استراماچونی به گزینه نزدیک تری تبدیل شده است. به این وجه از ماجرا هم نگاه کنید که فرهاد مجیدی گفته بود که حاضر است دستیار مربی بزرگ خارجی در فصل آینده باشد و استراماچونی شاید آن گزینه ای نیست که به مجیدی برای ادامه دستیاری انگیزه بدهد.

حالا باشگاه استقلال مانده و فرهاد مجیدی که به یک گزینه مدعی تبدیل شده و در مصاحبه هایش در قامت یک سرمربی حرف می زند و گزینه های خارجی که هیچ کدامشان طرفدار استقلال را شگفت زده ننموده است. وقتی تیم ملی ایران از یک برند جهانی حرف می زند و ویلموتس از فدراسیون فوتبال سر در می آورد، چندان عجیب نیست که باشگاه استقلال در این بحران مالی به گزینه های متوسط خارجی قانع باشد. همان گزینه هایی که نه فرهاد مجیدی را به ادامه کار در استقلال ترغیب می نماید و نه برای طرفداران یک ماجراجویی تازه با یک مربی بزرگ است.

شاید هر لحظه خبر برسد که خطیر و فتحی با استراماچونی به توافق رسیده اند. شاید هم یک گزینه اسپانیایی از میان مذاکرات باشگاه استقلال پیدا گردد اما هرچه هست، طرفدار استقلال با باشگاهی در جابجایی روبرو شده که هیأت مدیره اش قدرت تصمیم گیری ندارد و حتی جلسه صبح پنج شنبه اش را لغو می نماید تا چندان در بازی انتخاب سرمربی موثر به نظر نرسد.

اگرچه طرفداران استقلال از باشگاه، انتخاب یک مربی بزرگ را طلب می نمایند اما واقعیت مالی این است که استقلال توان استخدام حتی مربی یک میلیون دلاری را ندارد. به این نکته توجه کنید که استقلال فصل آینده حقوق دو مربی را بپردازد. هم وینفرد شفر و هم مردی که نمی دانیم اسمش چیست. این همان تفاوت بزرگ بین استقلال و پرسپولیس است. برانکو هرچقدر هم که مربی گرانی باشد، به اندازه این دو مربی که استقلال باید حقوق فصل آینده شان را پرداخت کند دریافتی نخواهد داشت و این یعنی اوضاع مالی در باشگاه پرسپولیس بهتر از استقلال خواهد شد.

دردسر بزرگ باشگاه استقلال آن قرارداد روی دست مانده وینفرد شفر است که استخدام مربی خارجی بعدی را سخت تر نموده. شاید به همین دلیل فرهاد مجیدی در آخرین مصاحبه هایش در روزهای اخیر سعی نموده وعده صرفه جویی در استخدام بازیکنان جدید را بدهد تا مدیران باشگاه استقلال بدانند که اگر فرهاد گزینه اصلی شان باشد، با یک سرمربی پرتوقع در جابجایی روبرو نیستند و او می خواهد با همان تیم فصل قبل کارش را پیش ببرد. فرهاد اما نمی داند که جدایی روزبه چشمی یا حتی جدایی احتمالی علی کریمی و وریا غفوری و حتی یک پیشنهاد جذاب احتمالی برای دروازه بان جوان تر در استقلال یکباره می تواند تیمش را خالی از ستاره کند و آن وقت آن وعده های صرفه جویی هم حرفی بیش نبوده و استقلال باید دوباره دنبال بستن یک تیم گران قیمت برای جابجایی باشد.

همه این ها از چه چیزی خبر می دهد؟ از یک آشفتگی ویرانگر که فقط با انتخاب سریع سرمربی می تواند به آرامشی نسبی تبدیل گردد. پس چاره ای نیست جز اینکه وعده سه شنبه یا چهارشنبه را باور کنیم و منتظر نام سرمربی استقلال باشیم.

2 - 670

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 5 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 142

به "خبر اول آشفتگی، خبر بعدی استراماچونی یا فرهاد" امتیاز دهید

1 کاربر به "خبر اول آشفتگی، خبر بعدی استراماچونی یا فرهاد" امتیاز داده است | امتیاز: 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر اول آشفتگی، خبر بعدی استراماچونی یا فرهاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید