دستگیری 25 نفر در یکی از شهرداری ها

به گزارش مجله عکسفا، مدیرکل حراست سازمان شهرداری های و دهیاری های کشور گفت: در دو سال اخیر بحث جعل در شهرداری ها خیلی شدت گرفته و اخیرا در یکی از شهرداری مراکز یکی از استان ها حدود 25 نفر دستگیر شدند.

دستگیری 25 نفر در یکی از شهرداری ها

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، حمیدرضا پیروز صبح امروز 14 آذرماه در همایش شهرداران، رؤسا و اعضای شوراهای شهر سراسر استان کرمان با اشاره به آسیب شناسی شهرداری های کشور اظهار کرد: در آنالیز 1000 خبر حوزه حراست شهرداری ها و استانداری های کشور، 30 درصد فراوانی اخبار مربوط به تخلفات اقتصادی است و در شهرداری ها ارتشاء بیش از اختلاس است.

وی اضافه نمود: در دو سال اخیر بحث جعل در شهرداری ها خیلی شدت گرفته و اخیرا در یکی از شهرداری مراکز یکی از استان ها حدود 25 نفر دستگیر شدند که بیش از یک میلیارد تومان رشوه در این بحث جعل رد و بدل شده و حدود 400 میلیارد تومان حقوق شهرداری تضییع شده است.

پیروز توضیح داد: یکی از مواردی که در جعل مورد سوءاستفاده قرار می گیرد، فرم های قدیمی است که باید این اوراق معین تکلیف گردد.

وی با اشاره به اینکه 16 درصد از مسائل شهرداری ها مربوط به اعتراضات و حقوق معوق است، بیان نمود: سال 97 سخت ترین سال شهرداری ها بوده و 168 مورد در کشور تجمع داشتیم که خوزستان و تهران بیشترین و کرمان کمترین موارد را داشته که نشان دهنده مدیریت دوستان ما در استان کرمان است که جای تقدیر دارد.

مدیرکل حراست سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: 14 درصد فراوانی اخبار نیز مربوط به اختلاف بین شورا و شهرداری بوده که بخشی مربوط به دخالت در امور جاری شهرداری و بخش دیگر اختلاف نظر و سلیقه است (که این مورد طبیعی است) اما موارد بیان شده مربوط به اختلافات شدید است.

وی اضافه نمود: 14 درصد فراوانی اخبار ما مربوط به زمین خواری و تغییر کاربری ها، 13 درصد مربوط به عدم تامین منابع اقتصادی و سه درصد مربوط به سفرهای خارجی، قراردادها و سه درصد مربوط به فعالیت های انتخاباتی است.

پیروز با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفندماه سال جاری اظهار کرد: باید مراقبت گردد که در ایام انتخابات از امکانات شهرداری و شوراها له یا علیه کاندیدای خاصی استفاده نگردد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مسائل اخیر کشور و افزایش قیمت بنزین گفت: باید توجه گردد که در حمل و نقل عمومی نباید افزایش کرایه داشته باشیم.

مدیرکل حراست سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور اظهار کرد: در وقایع اخیر و تخریب هایی که صورت گرفت بعد از سیستم بانکی که 700 شعبه در سطح کشور تخریب شد، بیشترین خسارت در حوزه شهرداری ها بود.

منبع: ایسنا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 537

به "دستگیری 25 نفر در یکی از شهرداری ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگیری 25 نفر در یکی از شهرداری ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید