ملاقات الکاظمی با شیخ زاید در ابوظبی؛ دعوت از شرکت های اماراتی برای فعالیت در عراق خبرنگاران

به گزارش مجله عکسفا، نخست وزیر عراق که به امارات سفر نموده است با نخست وزیر این کشور و حاکم دبی ملاقات و مصاحبه کرد.

ملاقات الکاظمی با شیخ زاید در ابوظبی؛ دعوت از شرکت های اماراتی برای فعالیت در عراق خبرنگاران

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، به نقل از میدل ایست نیوز، مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق که به امارات سفر نموده است با محمد بن راشد آل مکتوم، نخست وزیر این کشور و حاکم دبی نیز ملاقات و مصاحبه کرد.

به گزارش دفتر رسانه ای نخست وزیری عراق، الکاظمی عصر امروز در چارچوب سفر رسمی به امارات با محمد بن راشد آل مکتوم، نخست وزیر این کشور و حاکم دبی ملاقات کرد.

دو طرف در این ملاقات درباره مناسبات دوجانبه و راه حل های تقویت همکاری مشترک و توسعه سازوکار های آن در همه زمینه ها رایزنی کردند.

الکاظمی پیش از این در ملاقات با بازرگانان و فعالان مالی امارات با بیان اینکه عراق شرایط سخت و پیچیده ای را پشت سر نهاده که منجر به تاخیر در توسعه و خدمات رسانی شده است، تاکید نمود: دولت عراق اقدامات شجاعانه ای را در حوزه مالی، پولی و توسعه کشور اتخاذ نموده و اقتصاد عراق شاهد بهبود تدریجی است.

وی خطاب به بازرگانان اماراتی گفت: در های عراق به روی شرکت های اماراتی و بازرگانان این کشور باز است و گام های مهمی برای کاستن از فرایند بروکراتیک و هموار کردن حضور شرکت های خارجی در عراق برداشته شده است.

الکاظمی همچنین در ملاقات با محمد بن زاید، ولیعهد ابوظبی به آنالیز روابط دوجانبه، تقویت راه های همکاری مشترک در زمینه های مختلف علاوه بر آنالیز خلاصه ای از اوضاع منطقه و بازگشت عراق به ایفای نقش محوری مهم خود در آرامش و ثبات منطقه پرداخته بود.

محمد بن زاید نیز ضمن استقبال از نخست وزیری عراق و هیئت همراه او، گام های دولت عراق در زمینه اصلاحات و با هدف توسعه اقتصاد، بهبود شرایط سرمایه گذاری، و همچنین نقش عراق در تقویت امنیت و ثبات منطقه و رویکرد این کشور در سیاست آرامش و مصاحبه را تحسین کرد.

او در توییتر نیز نوشت: با مصطفی الکاظمی به آنالیز تقویت روابط برادرانه دو کشور و تحولات منطقه و دنیا پرداختم و گفتم، امارات همواره در کنار ثبات عراق و منافع ملت این کشور است.

لازم به ذکر است پیش از این نیز دو طرف ریاست نشست گسترده بین دو هیئت عراق و امارات را برعهده داشتند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 1 اردیبهشت 1400 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 1537

به "ملاقات الکاظمی با شیخ زاید در ابوظبی؛ دعوت از شرکت های اماراتی برای فعالیت در عراق خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملاقات الکاظمی با شیخ زاید در ابوظبی؛ دعوت از شرکت های اماراتی برای فعالیت در عراق خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید