رایزنی رؤسای ستاد کل نیروهای مسلح روسیه و ترکیه در خصوص ادلب سوریه

به گزارش مجله عکسفا، رؤسای ستاد کل نیروهای مسلح روسیه و ترکیه در تماس تلفنی در مورد ادامه همکاری های دو طرف در مورد ادلب و توافق سوچی رایزنی کردند.

رایزنی رؤسای ستاد کل نیروهای مسلح روسیه و ترکیه در خصوص ادلب سوریه

به گزارش گروه بین الملل مجله عکسفا، رؤسای ستاد کل نیروهای مسلح ترکیه و روسیه در خصوص شمال سوریه و استان ادلب این کشور تفلنی گفت وگو کردند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، وزارت دفاع این کشور امروز پنجشنبه (24 بهمن) در بیانیه ای خاطرنشان کرد که ژنرال والری گراسیموف با همتای ترکیه ای خود یاشار گولر طی تماس تلفنی در خصوص جدول زمانی اقدامات دوجانبه هیأت های نظامی روسیه و ترکیه در رابطه با ادلب سوریه به ویژه منطقه کاهش تنش رایزنی کردند.

وزارت دفاع روسیه دیروز چهارشنبه در بیانیه ای به دنبال تنش های اخیر در شمال سوریه به ویژه استان ادلب این کشور، ترکیه را مسبب وخامت اوضاع در این استان سوری معرفی کرد و از این کشور خواست به تعهدات خود در ذیل توافق های سوچی پایبند باشد (جزئیات بیشتر).

مرکز آشتی در پایگاه هوایی حُمیمیم سوریه (وابسته به وزارت دفاع روسیه) نیز دیروز گفت که موفقیت های اخیر ارتش سوریه شرایط را برای ایجاد منطقه امن که توافق سوچی بر آن تصریح دارد، فراهم کرد (جزئیات بیشتر).

بر اساس توافق سوچی که در سال 2018 بین ترکیه و روسیه منعقد شد، طرفین به توافق رسیدند که در جنوب غربی استان حلب و جنوب ادلب منطقه ای به عرض 15 الی 20 کیلومتر منطقه امن ایجاد شده و تروریست ها و گروه های مسلح نیز از این منطقه دور شوند که به دلیل عدم پایبندی آنکارا در اجرای مفاد این توافق، این منطقه ایجاد نشد.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 11 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 723

به "رایزنی رؤسای ستاد کل نیروهای مسلح روسیه و ترکیه در خصوص ادلب سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایزنی رؤسای ستاد کل نیروهای مسلح روسیه و ترکیه در خصوص ادلب سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید