روسیه: سیاست فشار حداکثری آمریکا، سیاست خفه کردن کشورهاست

به گزارش مجله عکسفا، نماینده روسیه در سازمان ملل متحد با اشاره به فشار حداکثری آمریکا علیه بعضی از کشورها از جمله ایران، گفت: بهتر است این سیاست را سیاست خفه کردن یا خفقان حداکثری توصیف کنیم.

روسیه: سیاست فشار حداکثری آمریکا، سیاست خفه کردن کشورهاست

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، واسلی نبنزیا در نشست امروز شورای امنیت سازمان ملل متحد که در مورد قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد برگزار شده است، گفت: ما از حضور آقای ظریف و دبیرکل سازمان ملل متحد در این نشست استقبال می کنیم. همچنین از شرکت آقای پمپئو شرکت تشکر می کنیم اما متوجه هستیم که ایشان فعالیت زیادی دارد ولی جای تأسف دارد که صبر نکردند تا کلام همگان را بشنوند.

وی اضافه نمود: من در صحبت های ایشان حتی یک بار نیز کلمه دیالوگ و همکاری را نشنیدم.

این دیپلمات روسی با بیان این که اقدامات آمریکا دیپلماسی چندجانبه را به خطر انداخته است، گفت: تحریم های آمریکا علیه کشورها خلاف عقل سلیم و منافع کشورهاست. ما شاهد ادامه فشار حداکثری آمریکا هستیم و بهتر است که این سیاست را سیاست خفه کردن یا خفقان حداکثری توصیف کنیم. معلوم نیست که هدف این سیاست تغییر رژیم است یا ایجاد شرایطی که ایران نتواند نفس بکشد.

نماینده روسیه در شورای امنیت سازمان ملل اضافه نمود: مسئولیت بحران کنونی متوجه آمریکاست. این کشور دو سال پیش آغاز کرد که توافق برجام را قدم به قدم تضعیف کند و سپس از آن خارج شد.

وی ادامه داد: برجام و قطعنامه 2231 سازمان ملل یک بسته تفکیک ناپذیر هستند و کشورهای عضو برجام باید در چارچوب این قوانین عمل نمایند.

نبنزیا گفت: آمریکا از تعهدات خود در برجام خودداری کرد و درها را در پشت خود بسته است. این کشور تحریم های یک جانبه ای وضع کرد که خلاف برجام و قطعنامه 2231 است. آمریکا یکی از ناقضان اصلی برجام بوده و دیگر کشورها را علیه عمل به برجام تهدید نموده است.

وی در ادامه توضیح داد: شالوده برجام این درک شفاف بود که اگر ایران به تعهداتش عمل کند، تحریم ها برداشته می گردد. امروز شاهدیم که آمریکا از شورای امنیت می خواهد از خود یک دیدگاه یکجانبه نشان دهد.

نماینده روسیه در شورای امنیت سازمان ملل گفت: ما موضع خود را اعلام نموده ایم. روسیه نمی تواند بپذیرد که آمریکا کمپین فشار حداکثری خود را به شورای امنیت بکشاند و به آن مآغازیت ببخشید. خواسته آمریکا حصر کامل ایران با استفاده از تمام ابزارهای ممکن است. با این سیاست صلح و ثبات بین المللی از بین خواهد رفت و این تنها ساده انگاری است.

این مقام ارشد روسیه اظهار کرد: هیچ زمینه و دلایل قانونی یا حقوقی وجود ندارد که با آن تحریم های تسلیحاتی ایران را تمدید کنیم. چنین تحریمی در گذشته مطرح نشده و نمی توان آن را در شورای امنیت پیش برد.

وی در واکنش به اظهارات دبیرکل سازمان ملل گفت: ما تأسف خود را از گزارش دبیرکل سازمان ملل ابراز می کنیم؛ چرا که بی طرفانه نبود. وظیفه دبیرکل تحقیق در این زمینه نبوده و در آماده سازی این گزارش مطالب از پیش مشخص شده ای را به وی القا نموده اند. ازریایی نهایی در مورد فعالیت ایران در زمینه قطعنامه 2231 مغرضانه بوده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 1067

به "روسیه: سیاست فشار حداکثری آمریکا، سیاست خفه کردن کشورهاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: سیاست فشار حداکثری آمریکا، سیاست خفه کردن کشورهاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید