شبکه جاسوسی اماراتی در عمان منهدم شد

به گزارش مجله عکسفا، منابع خبری گزارش دادند که کشور عمان یک شبکه جاسوسی جدید اماراتی را که در این کشور فعالیت می کرد، شناسایی و منهدم کرد.

شبکه جاسوسی اماراتی در عمان منهدم شد

منابع عربی حوزه خلیج فارس اعلام کردند که عمان وارد چیزی شبیه به جنگ سرد با اماراتی ها شده و از زمان شروع بحران قطر اختلافات بی سروصدا میان این دو کشور افزایش یافته به طوریکه عمان ضربات امنیتی سختی به شبکه های جاسوسی اماراتی وارد نموده است.

بنا بر گزارش این روزنامه، دستگاه های امنیتی عمان مدتی پیش، اطلاعاتی از یک شبکه جاسوسی اماراتی که علیه این کشور فعالیت می کرد به دست آوردند. این اطلاعات باعث شد تا دستگاه امنیتی عمان جزئیات این شبکه جاسوسی و اسامی همه افراد و شرکت هایی که با این شبکه همکاری داشتند را به دست آورده و این افراد را دستگیر کند.

الاخبار گزارش داد: محمد بن راشد، حاکم دبی شخصاً در موضوع این شبکه جاسوسی دخالت داشته و این مسئله باعث تنش بزرگی میان دو کشور شده است.

در ادامه این گزارش آمده است: مقام های عمانی سپس با ارسال پیغام تهدید آمیز علیه ابوظبی با این مضمون که یا پرونده شبکه جاسوسی افشا و علنی می گردد و یا اینکه ابوظبی اسامی همه جاسوس های قدیمی و جدید را در اختیار عمان قرار می دهد، اماراتی ها را از اطلاعاتی که در این زمینه به دست آوردند با خبر کردند.

بنابراین گزارش، بن راشد خط تماسی را با مقام های عمانی مسئول دو بندر الدقم و صحار (بنادررقیب امارات) ایجاد نموده است و در مقابل سنگ اندازی این مقامات در توسعه بنادر مذکور به آنها پیشنهاد رشوه داده است. این رشوه شامل اعطای تابعیت اماراتی به مقام های دو بندر مذکور به همراه چند آپارتمان، خودرو و مبالغ اقتصادی می گردد.

این گزارش می افزاید: کوشش های اماراتی ها برای سنگ اندازی در توسعه بنادر عمانی پس از کشف این شبکه جاسوسی و دستگیری افراد مرتبط با این شبکه، به شکست انجامید.

به گفته منابع عربی حوزه خلیج فارس، مساله توطئه اماراتی ها دامنه وسیعی دارد و محمد بن زائد، ولیعهد امارات رهبری حمله به کشورهای ترکیه، قطر و عمان را برعهده دارد.

منابع مطلع به الاخبار گفتند، سرویس اطلاعات امارات برای تعیین شدن هویت شرکت های تجاری و بازرگانانی که با کشورهای منطقه از جمله ترکیه، قطر و عمان تعامل دارند، به سیستم بانکی متوسل شده است و دستگاه های اطلاعاتی امارات از یک سال گذشته، روش های پیچیده ای برای به دام انداختن این شرکت ها به کار گرفته اند.

در ادامه این گزارش آمده است که کارمندان و نمایندگان بانک های اماراتی خود را به عنوان تاجر جا زده و به برقراری روابط با بعضی از شرکتهای ترکیه ای، قطری و عمانی پرداختند. این نمایندگان از شرکتهای سه کشور یاد شده خواسته اند در مقابل دریافت کارانه تشویقی، بارهای خود را به امارات تحویل داده و از این کشور تحویل بگیرند.

پیش از این نیز مقام های امنیتی ترکیه، دو تن از عناصر اطلاعاتی امارات را که در این کشور جاسوسی می کردند، بازداشت کردند. ، مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 25 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 123

به "شبکه جاسوسی اماراتی در عمان منهدم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شبکه جاسوسی اماراتی در عمان منهدم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید