طالبان از رسیدن به توافق با آمریکا در همه زمینه ها خبر داد

به گزارش مجله عکسفا، ایرنا نوشت: سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر امروز (دوشنبه) اعلام کرد که با آمریکا در همه موارد به توافق رسیده ایم و امکان دارد توافق با واشنگتن را پیش از آغاز سال جدید میلادی امضاء کنیم.

طالبان از رسیدن به توافق با آمریکا در همه زمینه ها خبر داد

از سفر با تور پاتایا لذت ببرید.

به گزارش منابع خبری افغانستان, سهیل شاهین سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر گفت، نمایندگان آمریکا و طالبان بر روی تمامی موارد به توافق رسیده اند و هم اکنون در مورد زمان و مکان امضای توافقنامه تصمیم می گیرند و ممکن است توافق پیش از سال جدید میلادی به امضا برسد.

مذاکرات آمریکا با طالبان از ابتدای این هفته از سرگرفته شد و کاهش خشونت ها به گونه ای که به مذاکرات بین گروه های افغان و اعلام آتش بس منتهی شود، دستور کار اصلی این مذاکرات بود.

این مذاکرات در پی سفر دو روزه زلمای خلیلزاد، نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان به کابل و گفت وگو با مقامات دولت و سیاستمداران بنام افغان، از جمله حامد کرزی شکل گرفت.

مذاکرات گروه طالبان و آمریکا از دو ماه پیش در پی لغو دعوت دونالد ترامپ از این گروه در آمریکا متوقف شده بود.

دور قبلی مذاکرات طالبان و آمریکا در دوحه در حالی جریان داشت که دو طرف از نزدیک شدن به امضای توافقنامه خبر می دادند اما، در نهایت، مخالفت طالبان با اعلام آتش بس، به نوعی مذاکرات را به شکست موقت کشاند.

زلمی خلیل زاد در سفر جدید خود اواخر هفته گذشته برای از سرگیری مذاکره با طالبان به کابل آمد و در دیدارهای جداگانه با مقامات دولتی و رهبران سابق جهادی، آتش بس و از بین بردن پایگاه های طالبان در پاکستان را بعنوان پیشنهاد افغان ها برای رسیدن به صلح دریافت کرد.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 551

به "طالبان از رسیدن به توافق با آمریکا در همه زمینه ها خبر داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان از رسیدن به توافق با آمریکا در همه زمینه ها خبر داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید