عراق، رهبران قبایل دیالی: هر اقدامی علیه حشد شعبی به مثابه رویارویی با مردم عراق است

به گزارش مجله عکسفا، سران قبایل استان دیالی تاکید کردند که حشد شعبی به رای و دستور تاریخی مراجع دینی و با هدف حمایت از عراق در مقابله با تروریست های داعشی تشکیل شده است و هرگونه اقدامی علیه حشد شعبی به مثابه اقدام علیه مردم عراق محسوب می گردد.

عراق، رهبران قبایل دیالی: هر اقدامی علیه حشد شعبی به مثابه رویارویی با مردم عراق است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری المعلومه، شیوخ و روسای قبایل و عشایر در استان دیالی عراق با حضور در یک گردهمایی بی سابقه بر لزوم حمایت قوی و متحدانه از حشد شعبی (نیروهای مردمی) عراق تاکید نمودند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

احمد مرتضی یکی از اشخاص شناخته شده حاضر در نشست روسا در این باره تاکید نمود: گردهمایی بزرگی میان شیوخ و روسای قبایل در روستای زهیرات در نزدیکی منطقه ابی صیدا انجام شد و در خلال آن درباره موضوعات مهم و کلیدی از جمله موضع گیری های پراکنده میان روسای قبایل درباره موضاعات حساس بحث و گفتگو شد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

این نشست به منظور برقراری وحدت کلام میان قبیله ها و از بین بردن هرگونه فرصت برای افراطی گری و همچنین ارتکاب جنایت های وحشیانه که در مناطقی از الخیلانیه و العباره رخ داد، برگزار گردید.

وی اضافه کرد: تمام عشایرمحترم دیاله متحد و یکپارچه هستند و با ایجاد هرگونه انحراف در این فضا و روحیه به شدت برخورد می نمایند.نشست امروز پیغام روشنی در تایید لزوم مبارزه با پدیده تروریسم در عراق به شمار می آید.

شاکر التمیمی از دیگر شرکت نمایندگان در این نشست در مصاحبه با المعلومه عراق تاکید نمود که موضع حاضران در نشست قبایل دیالی در جهت حمایت از حشد شعبی اتخاذ شده است. این سازمان به رای و دستور تاریخی مراجع دینی و با هدف حمایت از کشور در مقابله با تروریست های داعشی تشکیل شده است.هرگونه اقدامی علیه حشد شعبی به مثابه اقدام علیه مردم عراق محسوب می گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 آذر 1399 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 1277

به "عراق، رهبران قبایل دیالی: هر اقدامی علیه حشد شعبی به مثابه رویارویی با مردم عراق است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق، رهبران قبایل دیالی: هر اقدامی علیه حشد شعبی به مثابه رویارویی با مردم عراق است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید