عضو واحد جنگ روانی ارتش انگلیس، مسئولیت غرب آسیای توییتر را بر عهده دارد

به گزارش مجله عکسفا، یک گزارش تازه نشان می دهد مسئولیت بخش غرب آسیای توییتر بر عهده یکی از اعضای واحد جنگ روانی ارتش انگلیس است.

عضو واحد جنگ روانی ارتش انگلیس، مسئولیت غرب آسیای توییتر را بر عهده دارد

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل مجله عکسفا، پایگاه میدل ایست آی روز دوشنبه در گزارشی اختصاصی نوشته است که مدیر بخش غرب آسیا در شرکت توییتر فردی است که به صورت پاره وقت در واحد جنگ روانی ارتش انگلیس نیز عضویت دارد.

بر اساس این گزارش، گوردون مک میلان که 6 سال پیش به توییتر پیوسته است، از چند سال پیش در واحدی هم که در سال 2015 میلادی با هدف تدوین راه های غیرکشنده در ارتش انگلیس ایجاد شده، عضو است.

واحد موسوم به تیپ 77 از شبکه های اجتماعی مانند توییتر، اینستاگرام و فیسبوک و همچنین امکاناتی نظیر تحلیل داده و تحقیق بر روی کاربران، برای پیشبرد آنچه ژنرال نیک کارتر از فرماندهان انگلیسی آن را جنگ اطلاعاتی توصیف نموده، استفاده می نماید.

هدف از تشکیل این واحد کوشش برای تغییر رفتار و رویکرد اهداف به وسیله عملیات های مبتنی بر شبکه های اجتماعی اعلام شده است.

نقش دقیق مک میلان در توییتر و ارتش انگلیس معین نیست و او هم از اظهار نظر در این رابطه خودداری نموده است. وزارت دفاع انگلیس هم مدعی شده است که با توییتر ارتباطی ندارد و تنها از این شبکه اجتماعی برای اطلاع رسانی استفاده می نماید.

تیپ 77 از تجمیع چند واحد اطلاعاتی ارتش انگلیس از جمله گروه عملیات رسانه ای و گروه عملیات روانی 15 تشکیل شده است. هنگام تأسیس این واحد، گفته شد که این تیپ از 1500 نیروی نظامی و ذخیره تشکیل شده است. میدل ایست آی نوشته است که در ماه های اخیر ارتش انگلیس به شماری از روزنامه نگاران پیشنهاد داده به عنوان نیروی ذخیره به عضویت این واحد درآیند.

هرچند کار این واحد مصداق واقعی پروپاگانادا است، اما مسئولان این واحد از به کارگیری این واژه خودداری نموده و آن را مأمور تغییر توصیف نموده اند که کوشش می نماید با استفاده از روش های غیرکشنده و مشروع رفتار اهداف و رقبا را تغییر دهد.

عضویت مک میلان در این واحد پس از آن افشا شده است، که وی این موضوع را به عنوان سابقه کاری در صفحه اش در پایگاه لینکدین منتشر نموده است. وی بعد از مدتی تمام اشاره هایش به عضویت در این واحد را از حذف نموده است.

میدل ایست آی به نقل از چند عضو دیگر این واحد نوشته است که اعضای این تیپ در زمینه تغییر رفتار در مناطق مختلف فعال هستند و در این زمینه با بعضی کشورهای منطقه غرب آسیا از جمله اردن هم همکاری دارند.

کارتر سال گذشته در یک سخنرانی اندیشکده مؤسسه خدمات متحده پادشاهی (RUSI) بخش هایی از وظایف این واحد را تشریح کرد: در تیپ 77... ما بعضی از برجسته ترین استعدادها را در زمینه شبکه های اجتماعی، طراحی فراوری و همچنین ادبیات عرب، در اختیار داریم.

وی اضافه کرد: ما در عین حال همچنین باید به ارتقاء توانمندی خود برای مبارزه در این میدان های جدید نبرد ادامه دهیم و فکر می کنم مهم است که ما از این بنیانی که به وسیله تیپ 77 برای جنگ اطلاعاتی بنا نموده ایم، فراتر رویم. این به ما توان رقابت در این جنگ روایت ها در سطح تاکتیکی را می دهد.

میدل ایست آی در ادامه اشاره نموده است که در گذشته چطور در جریان ناآرامی های اوکراین و تنش میان روسیه و کشورهای غربی، هر طرف از شبکه های اجتماعی به عنوان ابزاری برای غالب کردن روایت مورد نظر خود استفاده نموده است.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 273

به "عضو واحد جنگ روانی ارتش انگلیس، مسئولیت غرب آسیای توییتر را بر عهده دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عضو واحد جنگ روانی ارتش انگلیس، مسئولیت غرب آسیای توییتر را بر عهده دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید