علت اتهام زنی امریکا و عربستان به ایران در حادثه آرامکو

به گزارش مجله عکسفا، یکی از مقامات جنبش انصارالله یمن دلیل عجله آمریکا و عربستان برای متهم کردن ایران به دخالت در حمله یمن به شرکت نفت سعودی را تشریح کرد.

علت اتهام زنی امریکا و عربستان به ایران در حادثه آرامکو

به گزارش گروه بین الملل مجله عکسفا، عبدالملک العجری عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله، در توییترش علل عجله آمریکا و عربستان سعودی برای متهم کردن ایران به دخالت در حمله یمن به دو پالایشگاه بقیق و خریص در شرق عربستان را تشریح کرد.

العجری که عضو تیم مذکره نماینده یمن (صنعاء) است، گفت، این دو کشور قصد دارند ایران را از موضوع جنگ یمن دور نمایند تا به این وسیله تحت فشار برای متوقف کردن جنگ قرار نگیرند.

العجری نوشت: هدف عجله آمریکا و عربستان برای نسبت دادن دو حادثه بقیق و خریص به ایران، دور کردن این کشور از جنگ شان علیه یمن است تا این مسئله به اهرم فشاری علیه خودشان تبدیل نگردد که جنگ یمن را متوقف نمایند.

این مقام یمنی یادآوری کرد که یکی دیگر از علل این اقدام آمریکا و عربستان را بی ثبات شدن عربستان دانست و نوشت که جنگ [آمریکا و عربستان علیه یمن] سبب بی ثباتی در عربستان و منطقه شده و پیامدهایش دارد منافعشان را تهدید می نماید. اگر می خواهند پیامدهایش متوقف گردد، باید جنگ را متوقف نمایند.

پس از آنکه در شنبه گذشته، ارتش یمن در واکنش به جنگ و محاصره عربستان سعودی، تأسیسات نفتی در شرق عربستان را با پهپاد هدف قرار داد و صادرات حدود پنج میلیون بشکه نفت این کشور را متوقف کرد، ریاض و واشنگتن، در اظهارنظرهای سیاسی، این مسئله را به ایران مرتبط کردند.

در واکنش به این موضع واشنگتن و ریاض، یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت که عملیات حمله به بقیق و خریص، در چارچوب عملیات توازن بازدارندگی 2 انجام شد و این حمله پاسخ ارتش یمن به جنگ سعودی است.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 318

به "علت اتهام زنی امریکا و عربستان به ایران در حادثه آرامکو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علت اتهام زنی امریکا و عربستان به ایران در حادثه آرامکو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید