فرمول جدید AFC برای لیگ قهرمانان، حذف سیستم رفت و برگشت جز فینال

به گزارش مجله عکسفا، روزنامه استاد الدوحه قطر امروز در گزارشی با عنوان لغو بازی رفت و برگشت گامی برای تکمیل لیگ قهرمانان آسیا درباره فرمول جدید و احتمالی AFC برای تمام کردن مسابقات نوشت:

فرمول جدید AFC برای لیگ قهرمانان، حذف سیستم رفت و برگشت جز فینال

کنفدراسیون فوتبال آسیا پیشنهاد کاهش تعداد مسابقات در مراحل بالاتر لیگ قهرمانان آسیا (یک هشتم، یک چهارم و نیمه نهایی) را با حذف سیستم بازی های رفت و برگشت قبول کرده است در حالی که بازی فینال به صورت رفت و برگشت برگزار می شود؛ بازی رفت در روز 22 نوامبر در غرب آسیا و بازی برگشت روز 28 نوامبر در غرب. (به نظر می رسد استاد الدوحه درباره مکان برگزاری بازی ها دچار اشتباه شده باشد چرا که هر دو مکان را غرب اعلام کرده است. در حالی که در سال 2020 غرب قاره میزبان بازی برگشت است)

این روزنامه در ادامه نوشت: این رویکرد باعث کوتاه شدن زمان برگزاری مسابقات لیگ قهرمانان آسیا می شود که از اواسط ماه مارس به خاطر ویروس کرونا متوقف شد جایی که چهار بازی دیگر مرحله گروهی از ابتدای ماه آگوست به صورت مجتمع برگزار خواهد شد. حذف سیستم رفت و برگشت باعث کوتاه شدن زمان برگزاری بازی ها و اتمام آن تا ماه دسامبر می شود؛ زمانی که قهرمان آسیا باید در جام باشگاه های جهان شرکت کند.

استاد الدوحه همچنین از این فرمول به عنوان یکی از پیشنهادات قریب الوقوع کنفدراسیون آسیا برای اتمام لیگ قهرمانان یاد کرده است؛ دیدارهایی که قرار است بدون تماشاگر باشد و این بدان معنی است که به خاطر برگزاری این مسابقات پشت درهای بسته یا در زمین بی طرف دیگر نیازی به برگزاری مسابقات خانگی برای تیم ها نیست.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 978

به "فرمول جدید AFC برای لیگ قهرمانان، حذف سیستم رفت و برگشت جز فینال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرمول جدید AFC برای لیگ قهرمانان، حذف سیستم رفت و برگشت جز فینال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید