قانونگذار عراقی: 90 درصد فراکسیون ها مخالف برگزاری انتخابات زودهنگام هستند

به گزارش مجله عکسفا، نماینده مجلس عراق از ائتلاف سائرون می گوید که 90 درصد فراکسیون های سیاسی تمایلی به برگزاری انتخابات زودهنگام ندارند.

قانونگذار عراقی: 90 درصد فراکسیون ها مخالف برگزاری انتخابات زودهنگام هستند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ریاض محمد کننده مجلس عراق از ائتلاف سائرون با اشاره به اینکه 90 درصد فراکسیون های سیاسی تمایلی به برگزاری انتخابات زودهنگام ندارند، گفت که معین زمان برگزاری انتخابات از سوی مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق تلاشی از جانب او برای متقاعد کردن افکار عمومی است.

محمد در مصاحبه با وبگاه المعلومه گفت که شرایط برای برگزاری انتخابات نامناسب است چرا که کشور با بحران های زیادی از جمله بحران مالی و بهداشتی روبرو است که در برابر برگزاری این انتخابات مانع ایجاد می کند.

وی اشاره کرد که مجلس عراق قوانین مربوط به برگزاری انتخابات را وضع نکرده و تصمیم واقعی برای برگزاری انتخابات ندارد.

این کننده مجلس عراق همچنین گفت که 90 درصد فراکسیون های سیاسی تمایلی به برگزاری انتخابات زودهنگام ندارند و تنها در رسانه ها آن را تأیید می کنند.

ائتلاف سائرون روز سه شنبه دعوت الکاظمی برای برگزاری انتخابات زودهنگام در ششم ژوئن سال آینده را یک طرح سیاسی برای کاهش فشار مردمی بر دولت، برشمرد.

مصطفی الکاظمی اخیرا بعد از گذشت دو ماه از انتخابش به عنوان نخست وزیر عراق گفت که انتخابات مجلسی زودهنگام کمتر از یک سال دیگر برگزار خواهد شد. او 6 ژوئن سال 2021 (16 خرداد 1400) را به عنوان زمان برگزاری انتخابات زودهنگام گفت.

کمیته عالی مستقل انتخابات عراق نیز برای برگزاری انتخابات عراق در تاریخی که الکاظمی معین کرده، اعلام آمادگی کرد.

دو سال پیش، 22 اردیبهشت 97 (12 می 2018) چهارمین انتخابات مجلسی عراق بعد از سرنگونی رژیم صدام برگزار گشت با این حال، تظاهرات سال گذشته باعث شد عادل عبدالمهدی، نخست وزیر سابق که بعد از فرایند پیچیده به عنوان نخست وزیر انتخاب شود، استعفا دهد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 5 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 1121

به "قانونگذار عراقی: 90 درصد فراکسیون ها مخالف برگزاری انتخابات زودهنگام هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قانونگذار عراقی: 90 درصد فراکسیون ها مخالف برگزاری انتخابات زودهنگام هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید