مبادله اسیران دولت مستعفی و انصارالله یمن

به گزارش مجله عکسفا، ارتش وابسته به عبدربه منصورهادی رییس جمهوری مستعفی و فراری یمن جمعه شب از مبادله اسیران جنگی با انصارالله یمن خبر داد.

مبادله اسیران دولت مستعفی و انصارالله یمن

از رسانه های یمنی، ارتش موسوم به منصورهادی گفت که این مبادله در استان الضالع در مرکز یمن اجرا شده است.

براساس این گزارش نیروهای مشترک یمنی 6 تن از اسیران و 24 جسد از نیروهای منصور هادی در محور مریس در شمال الضالع را در مقابل 6 اسیر و 22 جسد از نیروهای انصارالله یمن آزاد کردند.

این گزارش می افزاید که عملیات مبادله اسرا و اجساد نیروهای دو طرف با میانجی گری طرف های محلی یمنی در گذرگاه مقیلان و ماویه در غرب شهرستان الازراق در غرب استان ضالع اجرا شده است.

این اقدام چند روز پس از آن روی می دهد که عبدالقادر مرتضی رییس کمیته ملی امور اسرای دولت نجات ملی یمن روز یکشنبه گفت که عربستان از اجرای توافق محلی مبادله اسرا جلوگیری می کند.

وی افزود: دستورات عربستان سعودی منجر به تعلیق 7 عملیات مبادله اسرا در چند جبهه شامل 400 اسیر از دو طرف شده است.

مذاکرات تبادل زندانیان میان انصارالله و نیروهای متجاوز ائتلاف در دسامبر 2018 در استکهلم سوئد برگزار شد و در آن دو طرف توافق کردند که 15 هزار اسیر را مبادله کنند، اما این موضوع جز در موارد نادر با شکست روبه رو شده است.

پس از آن، مذاکرات مجدداً در امان پایتخت اردن برگزار و به آزادی حدود یک هزار و 100 اسیر از هر دو طرف منجر شد، اما پس از آن تا به امروز در زمینه اسیران دو طرف به جز دهها مبادله کوچک که از طریق میانجیگری محلی و بدون دخالت خارجی و نیروهای ائتلاف در داخل یمن اجرا شده، هیچ مبادله ای صورت نگرفته است. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 10 تیر 1400 بروزرسانی: 10 تیر 1400 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 1650

به "مبادله اسیران دولت مستعفی و انصارالله یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مبادله اسیران دولت مستعفی و انصارالله یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید