مجمع روحانیون مبارز و جامعه روحانیت مبارز منع قانونی ندارند

به گزارش مجله عکسفا، دبیر کمیسیون ماده 10احزاب گفت: مجمع روحانیون مبارز و جامعه روحانیت مبارز دو تشکل سیاسی هستند که ایجادش با نظر امام خمینی و ادامه فعالیتشان با اجازه رهبر معظم انقلاب بوده است. آن ها اذن دارند و می توانند فعالیت خود را ادامه دهند و منع قانونی ندارند.

مجمع روحانیون مبارز و جامعه روحانیت مبارز منع قانونی ندارند

به گزارش مجله عکسفا، ملانوری مدیر کل سیاسی و دبیر کمیسیون ماده ده احزاب با تبریک هفته دفاع مقدس و گرامی داشت یاد شهدا اظهار کرد: امروز جلسه کمیسیون ماده 10 را داشتیم ، گزارش مجمع عمومی جمعیت اسلامی فرهنگیان مطرح شد، با اصلاحاتی در اساس نامه و مرامنامه گزارش آن تصویب شد. این شرایط برای مجمع نیروهای خط امام هم مطرح شد و مورد تصویب نهاده شد. همین آنالیز برای حزب جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی هم آنالیز و مطرح شد که با اصلاحاتی در اساس نامه و مرامنامه تصویب شد.

وی گفت که صدور پروانه حزب اسلامی قانون تصویب شد اما صلاحیت یکی از بازرسین این حزب احراز نشده است.

وی ادامه داد: دو پرونده تاسیس حزب داشتیم، یکی به نام اصلاحات نوین با گستره کشوری که تصویب نشد. پروانه حزب کار و کرامت انقلاب اسلامی استان لرستان آنالیز شد که با تصویب اصلاحاتی در اساس نامه تصویب شد.

وی گفت: در استان اردبیل با تاسیس جامعه جوانان متحد اسلامی، جمعیت حامیان انقلاب اسلامی ، حزب مردمی اصلاحات ، جوانان ایران اسلامی صلاحیت مسئولین شعبه شان مورد تصوب نهاده شد.

وی ادامه داد:صلاحیت مسئولین احزاب حزب اراده ملت، اعتدال و توسعه و همبستگی ایران اسلامی ، جمعیت حامیان ایران اسلامی در آذربایجان شرقی تایید شد.در استان کرمان صلاحیت مسئولین احزاب جمعیت ایثارگران ایران اسلامی ، جوانان ایران اسلامی، مردم سالاری، همبستگی ایران اسلامی و مجمع نیروهای خط امام تصویب شد.

ملانوری گفت: دوره عضویت نمایندگان مجلس در کمیسیون ماده ده تمام شد، اعضای هیئت نظارت در انتخابات معین شدند. اولین جلسه هیئت نظارت را معین و تقویم زمانی انتخابات مشخص شد.

وی ادامه داد: به 116 حزب اعلام کردیم از 30 /6 /98 تا امروز مهلت ثبت نام در عضویت این کمیسیون را داشتند. تا ساعت 12 ظهر فردا این ثبت نام تمدید شد . پس از آن سه روز مهلت آنالیز صلاحیت ثبت نام شدگان را داریم. بعد از اعلام کردن آن دو روز می توانند اعتراض نمایند به نتایج و نهایتا سه روز بعد آنالیز مجدد ، نتایج نهایی را اعلام می کنیم .

وی گفت: قرار بود انتخابات دبیران کل احزاب ملی در نوبت صبح و انتخابات دبیران کل احزاب استانی در ساعت 14 گ روز 25 مهر باشد؛ اما از آنجایی که دو روز پیش از مراسم اربعین است کمیسیون تصویب کرد انتخابات در دوم آبان ماه در همان ساعت هایی که عرض کردم برگزار گردد.

وی گفت: جبهه جمنا، جبهه هماهنگی اصلاحات ، جبهه اصلاح طلبان ایران اسلامی ، جبهه پیشرفت و عدالت و جبهه اصولگرایان استان قم در محدوده استان قم تنها جبهه های قانونی هستند.

دبری کمیسون ماده 10 احزاب تاکید نمود: مجمع روحانیون مبارز و جامعه روحانیت مبارز دو تشکل سیاسی هستند که ایجادش با نظر امام خمینی و ادامه فعالیتشان با اجازه رهبر معظم انقلاب بوده است. آن ها اذن دارند و می توانند فعالیت خود را ادامه دهند و منع قانونی ندارند.

وی در سرانجام گفت: دبیر کلی که اعلام شده بود صلاحیتش احراز نشده رسانه ای نمی گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 348

به "مجمع روحانیون مبارز و جامعه روحانیت مبارز منع قانونی ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجمع روحانیون مبارز و جامعه روحانیت مبارز منع قانونی ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید