محمد بن سلمان از جنایت قتل خاشقجی می گریزد

به گزارش مجله عکسفا ، انیس کالامار مسئول بین المللی تحقیق درباره قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار عربستانی، در گفتگوی ویژه با الجزیره گفت: محمد بن سلمان ولیعهد سعودی با مواضع اخیر خود خواست که خودش را ازجنایت قتل خاشقجی تبرئه کند. وی از جنایت قتل خاشقجی فرار می نماید. وی در اظهارتش می گوید که که وی به عنوان یک مسئول در عربستان مسئول است اما نمی گوید که مسئول مستقیم جنایت است و اذعان نمی نماید که وی احتمالا در جنایت نقش داشته است.

محمد بن سلمان از جنایت قتل خاشقجی می گریزد

وی اضافه نمود: دستگاه قضایی عربستان مستقل نیست و تضمینی برای تحقق عدالت وجود ندارد.

مسئول بین المللی تحقیق درباره قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار عربستانی،بیان نمود: ولیعهد سعودی نه مسئول قتل خاشقجی را تعیین نموده و نه تعیین نموده است که چه کسانی در ورای ترور هستند. وی با اعلام مسئولیت خود یعنی به طور تلویحی اعتراف نموده است که دولت عربستان مسئول جنایت ترور خاشقجی است.

کالامار با اشاره به اینکه عوامل دخیل در ترور جدا از سعود القحطانی تعیین نیست و معلوم نیست که سلسله مراتب چگونه بوده است، تاکید نمود: امکان ارتباط به شیوه های مختلف میان مسئولان عالی رتبه از جمله ولیعهد و میان جنایت اتفاق افتاده، وجود دارد. امکان مسئول دانستن آنها در جنایت وجود دارد. ما نباید از این زوایه نگاه کنیم که ولیعهد دستور جنایت را داده است یا خیر ما باید درباره شرایط ایجاد و سیاست هایی که این جنایت را رقم زده را جستجو کنیم. ما باید بدانیم که ولیعهد چیزی می دانسته و در راستای توقف آن حرکت ننموده است.

وی اضافه نمود: اعتمادی به سیستم قضایی سعودی برای تحقق عادلانه در قتل خاشقجی نیست زیرا مستقل نیست. کما اینکه تضمین انجام محاکمه قضایی عادلانه نیز وجود ندارد. باید سازمانها و بازیگران دیگر برای تحقق عدالت جستجو کرد. قانون بین المللی، جنایت را موضوع داخلی عربستان نمی داند و قانون بین المللی به آمریکا و ترکیه اجازه دخالت می دهد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 368

به "محمد بن سلمان از جنایت قتل خاشقجی می گریزد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محمد بن سلمان از جنایت قتل خاشقجی می گریزد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید