مذاکرات وزرای خارجه روسیه و آلمان درباره دورنمای حل بحران اوکراین

به گزارش مجله عکسفا، وزیر امور خارجه روسیه در جریان مذاکراتی تلفنی با همتای آلمانی خود، دورنمای تحقق توافقات مینسک درباره حل و فصل اوضاع در مناطق جنوب و شرق اوکراین، پس از پیشنهادات مطرح شده در مذاکرات گروه تماس را آنالیز کرد.

مذاکرات وزرای خارجه روسیه و آلمان درباره دورنمای حل بحران اوکراین

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله عکسفا به نقل از خبرگزاری نووستی، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در جریان مذاکرات تلفنی با هایکو ماس وزیر خارجه آلمان، دورنمای تحقق توافقات مینسک درباره حل و فصل مناقشه در دونباس، پس از مذاکرات گروه تماس درباره حل و فصل اوضاع در مناطق جنوب و شرق اوکراین را مورد آنالیز قرار داد.

در جریان این مذاکرات تلفنی، دیپلمات های بلندپایه دو کشور دورنمای اجرای توافقات مینسک در شرایطی که پیشنهاداتی در نشست مشاورین سیاست خارجی رهبران کشورهای عضو گروه نرماندی (شامل روسیه، اوکراین، فرانسه و آلمان) آنالیز شده، ولی از سوی نمایندگان دولت اوکراین مورد قبول قرار نگرفته، را آنالیز کردند.

پیش از این اعلام شده بود که بوریس گریزلوف نماینده سیاسی روسیه در گروه تماس مینسک اعلام نموده بود که مقامات کی یف توافقات گروه چهارجانبه نورماندی را رد نموده و از امضای فرمول اشتاین مایر خودداری نموده اند. البته وادیم پریستایکو وزیر امور خارجه اوکراین پیش از این گفته بود که کی یف با شرایط این فرمول موافق است.

دمیتری پسکوف سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه نیز شب گذشته در تفسیر روند اوضاع پیرامون حل و فصل مناقشه دونباس، اعلام نموده بود که در حال حاضر رایزنی ها در این باره ادامه دارد.

یوری اوشاکوف مشاور رئیس جمهوری روسیه در مسائل سیاست خارجی پیش از این اعلام نموده بود که نشست چهارجانبه رهبران کشورهای گروه نرماندی در صورتی می تواند برگزار گردد که مقدمات آن با دقت فراهم گردد تا نتیجه آن مثبت بوده و به توافقاتی منجر گردد تا به حل و فصل بحران داخلی در اوکراین یاری کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 248

به "مذاکرات وزرای خارجه روسیه و آلمان درباره دورنمای حل بحران اوکراین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مذاکرات وزرای خارجه روسیه و آلمان درباره دورنمای حل بحران اوکراین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید