معاون بهداشت وزارت بهداشت بیان کرد؛ فراوری نان صنعتی بهترین راه چاره کنترل مصرف نمک، ضرورت بازنگری بر کیفیت گندم و آرد نان های سنتی

به گزارش مجله عکسفا، رییسی گفت: راه حل اصلی کاهش نمک در نان ها، بازنگری بر کیفیت گندم و آرد یا فراوری نان های صنعتی است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت بیان کرد؛ فراوری نان صنعتی بهترین راه چاره کنترل مصرف نمک، ضرورت بازنگری بر کیفیت گندم و آرد نان های سنتی

به گزارش ، علیرضا رییسی معاون بهداشت وزارت بهداشت درباره شوری نان ها به عنوان قوت غالب ایرانیان، اظهار کرد: یکی از راه حل های عملی برای کنترل و کاهش مصرف نمک، این است که نمک مصرفی قوت غالب مردم کاهش پیدا کند؛ این موضوع راه حلی است که در کشور های جهان نیز عملیاتی شده است.

وی اضافه کرد: در کشور ما نیز یکی از غذا هایی که مصرف زیادی دارد، نان است. در این راستا، یکی از بهترین راه حلها، رفتن به سوی فراوری نان های صنعتی است؛ چراکه در نان های صنعتی می توان کنترل بهتری بر میزان نمک مصرفی انجام داد.

کنترل نمک در فراوری نان های سنتی بسیار سخت است

معاون بهداشت وزارت بهداشت توضیح داد: متاسفانه در کشور ما نان های سنتی هوادار زیادی دارد. این موضوع ایراد ندارد، اما مشکل اینجا است که کنترل نمک در فراوری نان های سنتی بسیار سخت است. از طرفی، به گفته صنف نانوایی ها، به دلیل نامناسب بودن کیفیت آردها، مجبور به استفاده از نمک بیشتر برای فرآوری خمیر نان هستند.

رییسی اعلام کرد: در این زمینه نظارت ها و کنترل های بسیاری از سوی معاونت بهداشت و غذا و دارو انجام می گردد. با نانوایی های متخلف برخورد شده و تعدادی از آن ها نیز پلمپ شده اند. اما این برخوردها، راه حل اصلی موضوع نیست، بلکه راه حل اصلی کاهش نمک در نان ها، بازنگری بر کیفیت گندم و آرد یا فراوری نان های صنعتی است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 6 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 144

به "معاون بهداشت وزارت بهداشت بیان کرد؛ فراوری نان صنعتی بهترین راه چاره کنترل مصرف نمک، ضرورت بازنگری بر کیفیت گندم و آرد نان های سنتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون بهداشت وزارت بهداشت بیان کرد؛ فراوری نان صنعتی بهترین راه چاره کنترل مصرف نمک، ضرورت بازنگری بر کیفیت گندم و آرد نان های سنتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید