مقاله: کشف فسیل 43 میلیون ساله یک نهنگ چهارپا!

به گزارش مجله عکسفا، این فسیل 43 میلیون ساله کامل ترین نمونه از نهنگ های چهارپا است که تا به امروز در خارج از منطقه هند و پاکستان کشف شده است.

مقاله: کشف فسیل 43 میلیون ساله یک نهنگ چهارپا!

کشف فسیل نهنگ چهارپا در پرو این فرضیه را تقویت می نماید که نهنگ های چهارپا به مرور و با افزایش توانایی شنا کردن توانستند مسافت های بسیار بیشتر و دورتری را طی نمایند و به این ترتیب توانستند به شمال آفریقا و آمریکای شمالی راه پیدا بنمایند. کشف فسیل 43 میلیون ساله در پرو نشان می دهد که نهنگ های اولیه از این مناطق به سوی آمریکای لاتین شنا نموده اند.

دانشمندان امیدوارند که کشف فسیل نهنگ چهارپا در پرو بتواند ابعاد بیشتری از چرخه تکامل نهنگ ها و چگونگی پراکنده شدن آن ها در سرتاسر جهان را شرح بدهد. دکتر اولیور لمبرت در موسسه علوم طبیعی سلطنتی بلژیک کار می نماید و یکی از نویسندگان مقاله کشف فسیل نهنگ چهارپا است. آقای لمبرت در خصوص این فسیل 43 میلیون ساله در پرو می گوید:

فسیل یک نهنگ 43 میلیون ساله با چهارپا با پنجه های اردکی در کشور پرو کشف شده است. کشف ای فسیل نهنگ چهارپا جدیدترین کشفی است که جهانی علم را در حیرت فرو برده است. دانشمندان و دیرین شناسان باور دارند که این پستاندار 4 متری توانایی راه رفتن روی زمین و همین طور شنا را توامان داشته است. اگرچه این نهنگ های باستانی وزن زیادی داشته اند، اما چهار دست و پایی که داشته اند وزن بدن و همین طور دم قدرتمند و قوی آن ها را تحمل می نموده است و به آن ها اجازه می داده که از آب خارج شوند و روی زمین راه بروند. دانشمندان زندگی این نهنگ های دوزیست را با سمورهای آبی یا سگ های آبی مقایسه نموده اند.

منبع مقاله: کشف فسیل 43 میلیون ساله یک نهنگ چهارپا!

انتشار: 19 آبان 1400 بروزرسانی: 19 آبان 1400 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 1826

به "مقاله: کشف فسیل 43 میلیون ساله یک نهنگ چهارپا!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: کشف فسیل 43 میلیون ساله یک نهنگ چهارپا!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید