مناظره بایدن و ترامپ باعث ایجاد سرخوردگی در جامعه دوقطبی آمریکا شد

به گزارش مجله عکسفا، یک کارشناس مسائل آمریکا گفت: مناظره اجرا شده بین بایدن و ترامپ مناظره بسیار بدی بود و واکنش ها در داخل آمریکا در ارتباط با این مناظره بیانگر ناامیدی و سرخوردگی مردم است.

مناظره بایدن و ترامپ باعث ایجاد سرخوردگی در جامعه دوقطبی آمریکا شد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

امیرعلی ابوالفتح در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به اولین مناظره دو نامزد دموکرات و جمهوری خواه آمریکا برای رقابت در انتخابات 2020 و با بیان اینکه در این مناظره که در بامداد چهارشنبه انجام شد شاهد دعوا و جدل بین دو کاندیدا بودیم و هر کدام به یکدیگر تهمت هایی را می زدند و توهین می کردند، اضافه کرد: فرایند مناظره به گونه ای بود که مجری با سابقه این برنامه نیز نتوانست آن را به خوبی کنترل کند.

وی با بیان اینکه بایدن و ترامپ در خصوص یکدیگر از القابی چون دلقک، عروسک روس ها استفاده کردند، مسائل خانوادگی یکدیگر را مطرح کردند و حتی یکی از کاندیداها به دیگری گفت خفه شو، اظهار داشت: این نشان می دهد صبر، تحمل و مدارا بین سیاستمداران آمریکایی تا حدود زیادی از بین رفته است و این برگرفته از فضای داخلی آمریکا است.

این کارشناس مسائل آمریکا با بیان اینکه وقتی که سیاستمداران و رهبران جامعه آمریکا اینگونه به یکدیگر توهین و حمله می نمایند این باعث می گردد که انشقاق و شکاف در بدنه اجتماعی آمریکا افزایش پیدا نموده و عصبانیت، سرخوردگی و ناامیدی افزایش پیدا کند ، در پاسخ به این سوال که آیا این مناظره می تواند بر روی آرای قشر خاکستری آمریکا تاثیر بگذارد، گفت: باید توجه داشت که فرایند اخذ رای به نوعی در آمریکا شروع شده است و از دیگر سو آراء خاکستری نسبت به دوره های قبلی کمتر است و جامعه آمریکا به شدت دو قطبی شده و این مناظره ها باعث تغییر آرای کسانی که تصمیم به مشارکت در انتخابات گرفته اند، نخواهد شد.

ابوالفتح ادامه داد: مناظره بامداد روز چهارشنبه بیانگر این واقعیت است که جامعه آمریکا جامعه ملتهبی است و سوال آخر مجری این برنامه نیز سوال مهمی بود که نوع واکنش هر کدام از این کاندیداها نیز به آن دارای پیغام بود. از آنها پرسیده شد که آیا طرفدارانتان را به آرامش تا انتها شمارش آراء و پذیرش نتایج دعوت می کنید که ترامپ صراحتا به این موضوع پاسخ نداد و نگفت که نتایج آرا را می پذیرد و به نوعی از جواب دادن به آن در رفت.

وی با بیان اینکه التهاب موجود در جامعه آمریکا را می توانیم به انبار پر باروتی تشبیه کنیم که منتظر یک جرقه است، ادامه داد: واکنش ها در داخل آمریکا نیز نشان می دهد که مردم از این مناظره ناامید و سرخورده شده اند.

ابوالفتح خاطر نشان کرد: در حالیکه این مناظره در حال اجرا بود و این دو کاندیدا با یکدیگر جنگ و دعوا می کردند تعداد جان باختگان کرونا در آمریکا از رقم 210 هزار نفر گذشت و این نشان می دهد که اگر رهبران آمریکا با یکدیگر به تفاهم نرسند شاهد افزایش مسائل درونی در این کشور خواهیم بود. مسائلی که ممکن است تبعات نامناسبی به همراه داشته باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 آبان 1399 بروزرسانی: 14 آبان 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 1200

به "مناظره بایدن و ترامپ باعث ایجاد سرخوردگی در جامعه دوقطبی آمریکا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مناظره بایدن و ترامپ باعث ایجاد سرخوردگی در جامعه دوقطبی آمریکا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید