نامه 53 رهبر دموکرات به بایدن درباره ایران

به گزارش مجله عکسفا، 53 تن از رهبران حزب دموکرات ایالات آمریکا با ارسال نامه ای از جو بایدن رئیس جمهور آمریکا درخواست کردند که تحریم های دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ علیه ایران را بردارد کند و به برجام بازگردد.

نامه 53 رهبر دموکرات به بایدن درباره ایران

به گزارش فارس، بنا بر گزارش وبگاه آنتی وار، رهبران ایالتی حزب دموکرات در نامه ای با تأکید بر لزوم برداشته شدن تحریم های دوران ترامپ علیه ایران، نوشتند: برداشتن تحریم های با سوء نیت ترامپ که مستقیماً علیه ایران وضع کرد تا تقریباً بازگشت به برجام را غیرممکن کند، نباید به عنوان امتیازی به ایران تلقی شود بلکه باید به عنوان تلاشی برای احیای اعتبار آمریکا و تقویت امنیت آمریکا در نظر گرفته شود.

این رهبران دموکرات در ادامه با اشاره به پیامدهای منفی تحریم های آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران ادامه دادند: این توافق (برجام)، سرزده ترین و برجام سرزده ترین و محدودترین سازوکارهای تأیید، نظارت و بازرسی هسته ای را که تا به امروز مورد مذاکره قرار گرفته است، اعمال کرده است و آژانس بین المللی انرژی اتمی به طور مداوم تأیید کرده است که این توافق در جلوگیری از خطر یک سلاح هسته ای ایران کارساز بوده است.

این رهبران دموکرات سپس با اشاره به این موارد خطاب به بایدن تأکید کردند: ما از شما می خواهیم که در مقابل فشارهای حامیان رویکرد شکست خورده ترامپ در قبال ایران تسلیم نشوید.

طبق این گزارش، نامه فوق به سازماندهی موسسه کوینسی نوشته شده است و باربارا لی نماینده دموکرات ایالت کالیفرنیا و کیت الیسون دادستان کل ایالت مینه سوتا از امضاکنندگان اصلی این نامه بودند.

دور چهارم مذاکرات کمیسیون مشترک برجام در وین روز جمعه هفته گذشته آغاز شد اما پیشرفت های اندکی در زمینه چگونگی رفع اختلافات برای لغو تحریم های ایالات آمریکا در قبال محدود شدن برنامه هسته ای ایران حاصل شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 24 خرداد 1400 بروزرسانی: 24 خرداد 1400 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 1622

به "نامه 53 رهبر دموکرات به بایدن درباره ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامه 53 رهبر دموکرات به بایدن درباره ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید