نقد معاون وزیر به تراکم کلاس های درس در شهرهای بزرگ

به گزارش مجله عکسفا، معاون ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه تراکم قابل قبول برای کلاس های درس مقطع ابتدایی، 20 نفر است، گفت: تاکید داریم در هیچ شرایطی کلاس های درس در دوره ابتدایی با تراکم بالای 26 نفر برگزار نشود.

نقد معاون وزیر به تراکم کلاس های درس در شهرهای بزرگ

به گزارش مجله عکسفا، رضوان حکیم زاده با بیان اینکه تاکید داریم در هیچ شرایطی کلاس های درس در دوره ابتدایی با تراکم بالای 26 نفر برگزار نگردد، گفت: بر اساس مصوبه 886 شورای عالی آموزش و پرورش در دوره ابتدایی تراکم مشخص و در این راستا تراکم مطلوب 20 نفر است، اما حداکثر تراکم قابل قبول 26 نفر مشخص شده است.

وی با بیان اینکه ایران کشوری پهناور است و بر پوشش تحصیلی حداکثری در حوزه ابتدایی تاکید شده است، اظهار کرد: لذا باید برای مناطق روستایی، دور افتاده و عشایری معلم اعزام کنیم. حتی کلاس هایی با یک شاگرد نیز دارای معلم است. در کلان شهرها نیز باید متناسب با تراکم مطلوب، معلم در نظر گرفته گردد. عمدتا در کلاس های درس مناطق شهری و حاشیه ای شاهد افزایش تراکم هستیم و 45 درصد کلاس های درس با تراکم بالای 26 نفر برگزار می گردد.

حکیم زاده که در یک برنامه رادیویی صحبت می کرد با بیان اینکه هرچه کیفیت مدارس دولتی را ارتقا دهیم، اقبال مردم نیز بیشتر خواهد شد، ادامه داد: مسئله تراکم در این کیفی سازی بسیار اهمیت دارد. بسیاری از معلمان در مدارس دولتی شلوغ با جان و دل کار نموده و دستاوردهای خوبی دارند، اما اگر مسئله تراکم کلاس درس حل گردد، یقینا کیفیت مدارس دولتی ارتقا خواهد یافت.

وی با بیان اینکه در برنامه ارائه شده از سوی وزیر آموزش و پرورش ارتقای مدارس دولتی دیده می گردد و جلساتی نیز برگزار شده که مبنی بر ارتقای کیفیت مدارس دولتی بوده است، اضافه کرد: کوشش می کنیم این مسئله را به طور جدی پیگیری کنیم. دانشگاه فرهنگیان نیز در این زمینه با ما همکاری می نماید و امیدواریم مجلس نیز در این حوزه همکاری بیشتری داشته باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 461

به "نقد معاون وزیر به تراکم کلاس های درس در شهرهای بزرگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقد معاون وزیر به تراکم کلاس های درس در شهرهای بزرگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید