نیکوتین مانع انتقال کرونا نمی شود

به گزارش مجله عکسفا، یک پژوهش فرانسوی ادعا کرده بود در بین بیماران چینی، کسانی که سیگار می کشیدند، کمترین حضور را در مراکز درمانی داشتند. بر این اساس نویسندگان حدس می زدند که نیکوتین موجود در سیگار به ACE2 می چسبد و از سیگاری ها در برابر کرونا محافظت می کند.

نیکوتین مانع انتقال کرونا نمی شود

ریه های افرادی که سیگار می کشند ممکن است حاوی تعداد بیشتری از گیرنده هایی باشد که ویروس کرونا برای حمله به سلول های بدن از آن ها استفاده می کند و این را محققان آمریکایی به تازگی اعلام کرده اند.

به گزارش مدیکال نیوز تودی؛ بیشتر افرادی که در معرض ویروس سارس-کوو2، ویروسی که باعث کووید 19 می شود، قرار می گیرند، علائم خفیف تا متوسط را تجربه می کنند و بدون درمان های اورژانسی، کاملا بهبود می یابند.

با این حال، به تازگی محققان آزمایشگاه Cold Spring Harbour در نیویورک در ارتباط با افراد سیگاری به نتایج بسیار جدیدتری رسیده اند: برای شکستن سلول ها و شروع تکثیر در بدن، ویروس کرونا روی یک گیرنده پروتئین به نام ACE2 که در غشای سلول موجود است، می چسبد.

دکتر جسیون شلتزر، نویسنده ارشد این مطالعه می گوید: نمونه بافت ریه کسانی که سیگار می کشند، بالاترین میزان ACE2 را دارد. البته ترک سیگار فرایند افزایش تعداد این گیرنده را کاملا برعکس می کند.

به عنوان مثال در کسانی که تقریبا یک سال است سیگار را ترک کرده اند، در مقایسه با سیگاری های فعلی، تعداد ACE2 چهل درصد کمتر است. دکتر شلتزر می گوید: افزایش تعداد ACE2 باعث می شود ویروس کرونا از گیرنده های بیشتری برای حمله به سلول های بدن استفاده کند.

پیش از این، یک پژوهش فرانسوی ادعا کرده بود در بین بیماران چینی، کسانی که سیگار می کشیدند، کمترین حضور را در مراکز درمانی داشتند. بر این اساس نویسندگان حدس می زدند که نیکوتین موجود در سیگار به ACE2 می چسبد و از سیگاری ها در برابر کرونا محافظت می کند.

دکتر شلتزر، اما می گوید: داده های فراوان از جمله متاآنالیز های بسیار قوی نشان می دهد که افراد سیگاری نسبت به افراد غیر سیگاری به موارد شدیدتری از کووید 19 و سایر عفونت های تنفسی و بیماری های ریوی مبتلا می شوند.

منبع: دویچه وله

منبع: فرادید
انتشار: 12 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 1010

به "نیکوتین مانع انتقال کرونا نمی شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیکوتین مانع انتقال کرونا نمی شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید