هر هشت دقیقه، یک کودک در بریتانیا بی خانمان می گردد

به گزارش مجله عکسفا، موسسه خیریه شِلتر (پناهگاه) در گزارش جدید خود اعلام نموده، هر هشت دقیقه، یک کودک در بریتانیا بی خانمان می گردد؛ آماری که نشان می دهد بی خانمانی در این کشور به بالاترین نرخ از سال 2006 تاکنون رسیده است.

هر هشت دقیقه، یک کودک در بریتانیا بی خانمان می گردد

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

تارنمای شبکه بی بی سی امروز سه شنبه در گزارشی به نقل از موسسه شلتر اظهار داشت، هر روز 183 کودک انگلیسی، خانه و کاشانه خود را از دست می دهند.

این موسسه بر ضرورت اقدامات بیشتری برای رسیدگی به این مساله تاکید نموده است.

نتایج تحقیقات جدید این موسسه خیریه که به گفته بانیان آن، کوشش برای انتها دادن به بی خانمانی و بدسرپناهی در اسکاتلند و انگلیس را هدف قرار می دهد، در پنج سال گذشته تعداد بچه ها بی خانمانی که در سرپناه های موقت بسر می برند در انگلیس 51 درصد افزایش یافته است.

5 هزار و 683 خانواده بی خانمان به همراه بچه ها شان، اکنون در اقامتگاه های موقت بسر می برند و دستکم 135 هزار نفر از بچه ها کریسمس سال جاری را در یکی از این تاسیسات سپری می نمایند.

این اقامتگاه ها اغلب مطلوب و امن نیستند و حریم خصوصی در آنها رعایت نمی گردد. کوچک بودن و نامناسب بودن وسایل پخت وپز از چالش های خانواده های در این اقامتگاه های موقت است.

بی خانمانی در انگلیس

آمار بی خانمان ها

اکنون در بریتانیا از هر 107 کودک، یک نفر در اقامتگاه های موقت زندگی می نماید. در هر مدرسه ای در این کشور تقریبا پنج کودک بی خانمان وجود دارد.

در لندن نیز از هر 24 کودک، یک نفر بی خانمان است و در اقامتگاه موقت زندگی می نماید که این رقم برابر با 28 کودک در هر مدرسه یا مهد کودک است.

بی بی سی در ادامه نوشت: یافته های موسسه شلتر، فقط آمار بعضی از بچه ها در بریتانیا را که بی خانمان اند نشان می دهد. در انگلیس گمان می رود 4 هزار و 470 خانواده بی خانمان وجود دارند که اقامتگاه های موقتی را برای زندگی پیدا نموده اند.

روزنامه انگلیسی گاردین نیز شهریورماه گذشته گزارش داده بود، 25 درصد افراد بی خانمان و آنهایی که در معرض بی خانمانی در انگلیس قرار دارند، به صورت نیمه وقت و یا تمام وقت مشغول به کارند، اما درآمد آنان کفاف مخارج زندگی شان را نمی دهد.

پاولی نیت مدیر موسسه خیریه شلتر با انتقاد از عملکرد دولت در ایجاد رفاه برای شهروندان گفت: بسیاری از افراد شاغلی که به ما مراجعه می نمایند از مکان باثباتی برای زندگی برخوردار نیستند. آنها با وجود آنکه هر روز کار می نمایند اما بر اثر افزایش اجاره مسکن، به پناهگاه های اضطراری روی آورده اند.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 14 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 501

به "هر هشت دقیقه، یک کودک در بریتانیا بی خانمان می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هر هشت دقیقه، یک کودک در بریتانیا بی خانمان می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید