هشدار بایدن درباره واکسن کرونا

به گزارش مجله عکسفا، ایسنا نوشت: رئیس جمهوری منتخب آمریکا هشدار داد، اگر دولت ترامپ در گذار نرم قدرت همکاری نکند، ممکن است افراد بیشتری را بابت ابتلا به کروناویروس از دست بدهیم.

هشدار بایدن درباره واکسن کرونا

به گزارش پایگاه خبری هیل، جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا با تاکید بر ضرورت دسترسی تیمش به برنامه دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا درباره واکسن کروناویروس گفت: اگر این همکاری از سوی دولت ترامپ صورت نگیرد، افراد بیشتری ممکن است جان خود را بابت ابتلا به این بیماری ویروسی از دست بدهند.

وی افزود: یک واکسن مهم است. تا زمانیکه واکسینه نشوید، کاربرد کمی دارد. خوب چطور باید واکسن را داشته باشیم و چطور باید بیش از 300 میلیون آمریکایی را واکسینه کنیم؟ برنامه چیست؟ این یک کار بسیار بسیار بزرگ است که باید انجامش داد. اگر تا 20 ژانویه 2021 منتظر بمانیم تا آن برنامه را استارت بزنیم، بیش از یک ماه و نیم وقت ما را می گیرد. بنابراین، مهم است که این کار را زودتر انجام دهیم و باید همین الان همکاری لازم صورت گیرد. هرچه سریعتر بهتر.

صحبت های بایدن در پی انتشار اخبار مربوط به واکسن کووید-19 کمپانی مدرنا مطرح شد که اثربخشی آن 94.5 درصد اعلام شده است. کمپانی فایزر نیز اخیرا اعلام کرده بود که واکسنی که تولید کرده 90 درصد اثر بخشی دارد.

ترامپ از شکست در انتخابات سوم نوامبر امتناع کرده و اداره سرویس های عمومی نیز هنوز بایدن را به عنوان پیروز انتخابات ریاست جمهوری اعلام نکرده است.

اثبات پیروزی بایدن برای فراهم شدن منابع فدرال به منظور کمک به فرایند انتقال و اجازه دادن به بایدن و تیمش برای دسترسی به آژانس های فدرال و نیروها شامل مقام های دخیل در واکنش به پاندمی کرونا ضرورت دارد. مدیر اطلاعات ملی آمریکا نیز هنوز از ارائه گزارش های اطلاعاتی به بایدن طفره می رود.

بایدن همچنین گفته که اگر ترامپ با گذار نرم همراه باشد، اوضاع خیلی راحت تر پیش می رود و ادامه داد: بر این باورم که ترامپ پیش از مراسم تحلیف کاری انجام می دهد. همچنین در غیاب همکاری، با گروه های کار و تجارت و دموکرات ها و جمهوری خواهان با هدف آماده سازی کنترل امور همکاری می کنم. اما اگر ترامپ همکاری داشته باشد، اوضاع راحت تر پیش می رود.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 27 آذر 1399 بروزرسانی: 27 آذر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 1291

به "هشدار بایدن درباره واکسن کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار بایدن درباره واکسن کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید