هوک مدعی شد: پروژه ای داریم که همه را علیه ایران متحد می کند

به گزارش مجله عکسفا، فارس نوشت: فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران در گفت وگویی با یک روزنامه سعودی ضمن تکرار اتهام زنی ها به تهران گفت، به تلاش خود برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران ادامه می دهد.

هوک مدعی شد: پروژه ای داریم که همه را علیه ایران متحد می کند

برایان هوک فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران در گفت وگویی با روزنامه الشرق الاوسط به تکرار اتهام زنی علیه ایران پرداخت.

وی در پاسخ به این سوالی درباره تحریم تسلیحاتی ایران مدعی گفت: ما پروژه ای داریم که تلاش می کنیم تمامی اعضای دائم یا غیردائم شورای امنیت به آن رأی دهند؛ مهم آن است که این تحریم ها که از 13 سال قبل آغاز شده و در 18 اکتبر آینده به انتها می رسد، تمدید شود.

هوک سپس اتهام زنی خود به ایران را آغاز کرد و مدعی شد: عدم تمدید این موضوع به معنای افزایش خطر برای تمام ملت ها و کشورهای منطقه و دوستان ما در خلیج (فارس) و جهان خواهد بود. همچنین عدم تمدید به معنای صادرات بیشتر سلاح از ایران به یمن، سوریه، عراق و لبنان و فرستادن سلاح های ایرانی بیشتر برای حزب الله لبنان، حماس و مانند آن است.

الشرق الاوسط در ادامه از هوک پرسید گام های آینده دولت آمریکا برای حمایت از این رویکرد سیاسی چیست؟ که وی پاسخ داد: سفرهایی به تعدادی از کشورهای اروپایی و عربی خواهم داشت تا تهدیدات ایران برای کشورهای منطقه و ضرورت تمدید تحریم تسلیحاتی این کشور را توضیح دهم؛ به دلایل امنیتی و سیاسی جزئیات بیشتری ارائه نمی دهم اما این موضوع را با سفرای آمریکا در جهان برای توضیح تلاش های آمریکا پیگیری می کنم تا اینکه شورای امنیت تحریم تسلیحاتی علیه ایران را تمدید کند، این در کنار دیگر تحریم های وضع شده علیه ایران از جمله تحریم های اقتصادی خواهد بود.

روزنامه مذکور در ادامه از هوک سوال کرد که نظر وی درباره انتقادها از سیاست آمریکا از جمله تحریم علیه ملت ها چیست؟ که وی مدعی شد، این چیزی است که مقامات ایران می گویند و بسیاری از مردم ایران به سیاست های داخلی اعتراض دارند.

در همین ارتباط، مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا نیز هفته گذشته گفت که واشنگتن هرگز اجازه برداشته شدن تحریم تسلیحاتی ایران را نخواهد داد.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 27 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 1103

به "هوک مدعی شد: پروژه ای داریم که همه را علیه ایران متحد می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوک مدعی شد: پروژه ای داریم که همه را علیه ایران متحد می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید