واکنش وزارت خارجه به قطعنامه مغرضانه مجلس اروپا درباره حقوق بشر در ایران

به گزارش مجله عکسفا، سخنگوی وزارت امور خارجه به قطعنامه مغرضانه مجلس اروپا درخصوص موضوعات حقوق بشری در ایران واکنش نشان داد.

واکنش وزارت خارجه به قطعنامه مغرضانه مجلس اروپا درباره حقوق بشر در ایران

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش حوزه سیاست خارجی خبرنگاران، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در پی صدور قطعنامه اخیر مجلس اروپایی در مورد موضوعات حقوق بشری در جمهوری اسلامی ایران گفت: قطعنامه جانبدارانه، یک سویه، غیرواقع بینانه و ناامیدکننده مجلس اروپا در حالی علیه ایران به رأی گذاشته می گردد که ایالات متحده آمریکا به وسیله اعمال تروریسم مالی علیه ایران، حقوق بیش از 80 میلیون انسان را نقض می نماید؛ مسئله ای که از سوی نمایندگان مجلس اروپا نادیده گرفته می گردد.

موسوی صدور این قطعنامه را بیانگر ناآشنایی نمایندگان جدید مجلس اروپا با تحولات جاری در ایران دانست که صرفاً بر پایه استفاده از اطلاعات نادرست و غیرموثق و بعضی جوسازی های رسانه ای هدفمند، ایران را متهم نموده است.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی در ادامه گفت: اگرچه نیازی به قیاس با کشورهای منطقه نیست اما در بسیاری از حوزه ها وضعیت حقوق زنان و به طور کلی حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران با اختلاف زیادی از مرزهای منطقه فراتر رفته است و در موارد متعددی صندلی زنان ایرانی در شرایطی بهتر از زنان در کشورهای مدعی حقوق بشر واقع شده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین با ابراز اینکه ما منکر بعضی از کمبودها در این زمینه نیستیم، بر کوشش کشورمان برای فائق آمدن بر آنها بر پایه اصول و ارزش های اسلامی ملی تأکید کرد و اضافه کرد: رعایت حقوق بشر برای جمهوری اسلامی ایران از الزامات شرعی و قانونی و موضوعی در راستای منافع و امنیت ملی است که همیشه بدان اهتمام ورزیده است که برای رعایت آن نیازی به تأکیدهای مغرضانه و فرصت طلبانه دیگران ندارد.

موسوی در خاتمه با رد به کارگیری استاندارد دوگانه در موضوعات حقوق بشری و استفاده ابزاری از آن علیه دیگر کشورها توضیح داد: تعامل با اتحادیه اروپایی با صدور این گونه قطعنامه ها و اقدامات در تضاد بوده و قطعاً سازنده نخواهد بود.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 مهر 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 315

به "واکنش وزارت خارجه به قطعنامه مغرضانه مجلس اروپا درباره حقوق بشر در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش وزارت خارجه به قطعنامه مغرضانه مجلس اروپا درباره حقوق بشر در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید