وزیر خارجه تایلند: شیناواترا در لندن است

به گزارش مجله عکسفا، وزیر خارجه تایلند امروز (سه شنبه) گفت، نخست وزیر سابق این کشور که برای فرار از حبس به اتهام فساد اقتصادی کشورش را ترک نموده، در لندن انگلیس است.

وزیر خارجه تایلند: شیناواترا در لندن است

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

به گزارش مجله عکسفا، به نقل از خبرگزاری رویترز، اظهارات وزیر امور خارجه تایلند پس از آن مطرح شد که دو تصویر که احتمال می رود یینگلاک شیناواترا، نخست وزیر سابق این کشور باشد، در رسانه های اجتماعی منتشر شد.

وزیر خارجه تایلند در بانکوک به مجله عکسفا گفت، یینگلاک در لندن است و مقام های تایلندی با همتایان انگلیسی خود کوشش می نمایند تا محل دقیق وی را شناسایی نمایند.

وی ادامه داد: ما این را از سپتامبر که او دیگر در انظار عمومی ظاهر نشد، می دانستیم. وزیر امور خارجه انگلیس به ما گفته بود که یینگلاک در لندن است. ما مکررا با مقام های لندن در ارتباط هستیم اما نتوانستیم او را بیابیم.

این مقام ارشد دولت تایلند درباره اینکه آیا بانکوک به دنبال استراداد شیناواترا است یا خیر، اظهارنظر نکرد. تایلند و انگلیس توافق استراداد دارند.

در یکی از این تصاویر که احتمالا شیناواترا است، زنی با کت قرمز رنگ نشان داده شده و در شرح عکس هم آمده که این تصویر در فروشگاه هارودز در حومه لندن گرفته شده است. تصویر دیگر مربوط به مرکز خرید وستفیلد لندن است.

پلیس تایلند گفته است که تصویر زنی با کت قرمز رنگ را مشاهده و تحلیل و هویت شیناواترا را تایید نموده اما هویت عکس زنی در فروشگاهی واقع در وستفیلد هنوز تایید نشده است.

شیناواترا در سپتامبر 2017 به صورت غیابی به پنج سال حبس به اتهام سوءمدیریت در توزیع یارانه برنج محکوم شد.

وی از زمان فرار از تایلند در اوت سال گذشته میلادی و پیش از صدور رای در انظار عمومی ظاهر نشده بود.

یینگلاک و برادرش تاسکین شیناواترا، نخست وزیر پیشین تایلند بیش از یک دهه در راس قدرت بودند و در میان مردم طبقه متوسط و فقیر هنوز هم از صندلی دارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 453

به "وزیر خارجه تایلند: شیناواترا در لندن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر خارجه تایلند: شیناواترا در لندن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید