سرانجام سیرک کی روش و دوستان در فوتبال ایران، پرُحاشیه و بدون جام

به گزارش مجله عکسفا، شکست 3 بر صفر و سنگین ایران برابر ژاپن در مرحله نیمه نهایی جام ملت های آسیا 2019 پایانی بود بر سیرک کی روش و دوستانش در فوتبال ایران.

سرانجام سیرک کی روش و دوستان در فوتبال ایران، پرُحاشیه و بدون جام

به گزارش مجله عکسفا، بله؛ این یک سیرک کامل بود، یک سیرک درجه یک با حضور مربیان پرتغالی در فوتبال ایران؛ مدت اکران: 8 سال. این سیرکی بود که نمونه اش را نمی توانید در جای دیگری ببینید؛ نمی توانید در هیچ کجا چنین سیرکی را ببینید که یک مربی هم پول بگیرد و هم به مسئولان بالادستی اش حمله و توهین کند. این سیرک در جهان نمونه ندارد. ما اما 8 سال این سیرک را تحمل کردیم.

کی روش هر چه خواست گفت و هیچ کس دم برنیاورد؛ نه کفاشیان و نه تاج. یک روز به وزیر ورزش توپید، یک روز که تاج رئیس سازمان لیگ بود گفت برنامه لیگ را راننده تاکسی نوشته، 48 ساعت بعد از رفتن کفاشیان از ریاست و نایب رئیسی او در فدراسیون علیه او موضع گرفت، اسدی دبیرکل وقت فدراسیون را به مار و عقرب تشبیه کرد، روز دیگر به وزیر پیشین وزارت ورزش و جوانان تاخت، یک روز ترابیان را به باد انتقاد شدید گرفت و البته در بحبوبه جام ملت های آسیا هم ترک عادت نکرد و علیه وزیر ورزش موضع گیری و به او حمله کرد.

نمونه ها از این دست باز هم وجود دارند و هر جا هم که احتیاج بود دستیارانش وارد عمل شدند. به طور مثال میک درموت مربی ایرلندی تیم ملی به استیلی گفت که اینجا را با سیرک اشتباه گرفته است. در تمام این موارد و موارد مشابه، مسئولان فدراسیون فوتبال چه کفاشیان و چه تاج و البته کمیته اخلاق تماشاگر بودند. کجا چنین سیرکی را سراغ دارید که چنین تماشاگران خوبی داشته باشد؟

کی روش 8 سال در فوتبال ایران بود و فرصت این را داشت که در این مدت تمام افکار فنی اش را پیاده کند، این کار را هم تا حدود زیادی انجام داد. او تنها مربی ای بود که دو دوره متوالی سرمربی ایران در جام ملت ها بود و این فرصت در اختیارش بود که حداقل یک جام بیاورد اما این اتفاق رخ نداد تا تیم ملی در دوران حضور کی روش یک جام هم کسب نکند، آن هم با تیمی که بازیکنان زیادی داشت و به نوعی نسل طلایی بازیکنان ایران بودند. این مربی پرتغالی البته در حاشیه چیزی کم نگذاشت و اگر از نظر فنی به جام نرسید، قطعاً در حاشیه ها جام می گیرد.

داستان ایران و کی روش به سرانجام خود نزدیک می گردد؛ مربی پرحاشیه ای که در ایران هم پول گرفت و هم به مسئولان بدوبیراه گفت و هر آنچه خواست، گفت. سیرک به این زیبایی در جهان سراغ دارید؟

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 72

به "سرانجام سیرک کی روش و دوستان در فوتبال ایران، پرُحاشیه و بدون جام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرانجام سیرک کی روش و دوستان در فوتبال ایران، پرُحاشیه و بدون جام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید