پروژه های توسعه ای اشتغال آفرین بخش ICT بودجه می گیرند

به گزارش مجله عکسفا، به گزارش خبرنگاران، بند ب تبصره 18 ماده واحده لایحه پیشنهادی بودجه سال 1400 که از سوی دولت به مجلس ارائه شده است، به شرکتهای تابعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اجازه می دهد که با تأیید وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات تا مبلغ یکهزار و چهارصدمیلیارد ریال از محل منابع داخلی خود را برای کمک به سرمایه گذاری های خطرپذیر، ایجاد اپراتورهای ارائه کننده خدمات الکترونیکی در کلیه بخشها، حمایت از طرح ها و پروژه های توسعه ای اشتغال آفرین و یا صادرات کالا و خدمات در این بخش اختصاص دهند.

پروژه های توسعه ای اشتغال آفرین بخش ICT بودجه می گیرند

این حمایت باید از طریق بخش های خصوصی و تعاونی و به صورت وجوه اداره شده براساس آیین نامه ای که با پیشنهاد مشترک وزارت ارتباطات و سازمان برنامه و بودجه کشور تهیه می شود و به تصویب هیأت وزیران می رسد، اختصاص یابد. مابه التفاوت نرخ سود نیز از این محل باید پرداخت شود.

در همین حال به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اجازه داده می شود که از طریق سازمان توسعه ای و شرکتهای تابعه خود در چهارچوب ماده 27 قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، به منظور انجام طرح های دولت الکترونیک و توسعه خدمات الکترونیکی از جمله موضوع ماده 69 قانون برنامه ششم توسعه، اقدام کند.

منابع مورد نیاز جهت سرمایه گذاری بخش دولتی تا مبلغ پنج هزار میلیارد ریال از محل اعتبارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و منابع داخلی شرکتهای تابعه با تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور تأمین می شود و از محل ردیف 149000 جدول شماره 7 این قانون، به مصرف می رسد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 دی 1399 بروزرسانی: 19 دی 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 1339

به "پروژه های توسعه ای اشتغال آفرین بخش ICT بودجه می گیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پروژه های توسعه ای اشتغال آفرین بخش ICT بودجه می گیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید