چند سوال مهم درباره پهنای باند از وزارت ارتباطات

به گزارش مجله عکسفا، به گزارش خبرنگاران، یاسر جلالی دستیار رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در یادداشتی نوشت: چند روز است که رئیس جمهور و مسئولین وزارت ارتباطات و یک سری از جریان های رسانه ای وابسته به آن ها با کنایه و طعنه و گزاره هایی پر غلط، مشغول حرف زدن در خصوص پهنای باند و آن سیاست اصولی و تدبیر عقلانی رها شده و زمین مانده هستند. البته ملاحظه دارند و نمی گویند که خطاب شان رهبری و سیاست ابلاغی ایشان است.

چند سوال مهم درباره پهنای باند از وزارت ارتباطات

وی ادامه داد: تکلیف دولت و وزارت ارتباطات با سیاست های اصولی مکرراً ابلاغ شده روشن است. در سال هشتم ریاست جمهوری آقای روحانی، سال ششم مسئولیت آقای آذری جهرمی در وزارت ارتباطات و چهار سال بعد از ابلاغ سند تبیین الزامات شبکه ملی اطلاعات، تنها 25 درصد از این شبکه محقق شده است. هنوز چند ماه از تذکر رهبری در ملاقات با هیأت دولت نگذشته است که فرمودند: اجزای شبکه ملی اطلاعات باید در زمان بندی های معین تحقق پیدا کند؛ آدم می بیند که تحقق پیدا نمی نماید، از زمان بندی ها عقب اند؛ یا سیاست های اصولی ای در زمینه پهنای باند وجود دارد که مکرر ابلاغ شده، خب این سیاست ها باید رعایت بگردد و این ها مورد درخواست و تأکید مؤکد اینجانب است.

جلالی اعلام کرد: خطاب این متن به بزرگوارانی است که نظر متفاوتی نسبت به دولت و وزارت ارتباطات دارند؛ دقت دارید که زمین ماندن این مطالبه مبتنی بر منافع ملی چه ضربه های غیر قابل جبرانی به کشور زده است؟ کدام مصلحت کوتاه مدت یا بلندمدتی این سطح از آسیب در گستره ملی و با این ابعاد اجتماعی و مالی و فرهنگی را توجیه می نماید؟! خوب است ملاحظه دوقطبی های کاذب و انتخابات و شرایط اجتماعی و فضای رسانه ای و همه چیز را بکنید؛ لکن تکلیف دستور رهبری و مصالح کشور و نتیجه این فرایند را هم روشن کنید.

دستیار رئیس سازمان تبلیغات اسلامی افزود: کاش در این 8 سال یا به عبارت دقیق تر کاش در این 9 سال پس از ابلاغ رسمی، کسی در کشور بود که با جرأت تمام و بدون ملاحظه و بدون سیاست بازی، همان سیاست های اصولی را پیگیری کند. اگر چنین بود، شبکه ملی اطلاعات به انتها می رسید و در دوره احتیاج مردم به خدمات، نه تنها دچار افت خجالت آور کیفیت شبکه ارتباطی نمی شدیم بلکه دسترسی وسیع، فراگیر، همگانی، بهینه، ارزان، پربهره و مطابق با یک معماری عاقلانه در شبکه ملی داشتیم. در همین دوره رشد و توسعه، پهنای باند بین الملل هم به تناسب و به قاعده افزایش می یافت و تجربه پیشرفت و توسعه عاقلانه و مبتنی بر منافع ملی را رقم می زد.

وی گفت: باید از خود بپرسیم چرا هجمه باند ضد توسعه و مدافع عقب ماندگی ایران -که سیاست های استعماری و تجویزهای ضد پیشرفت را پیش می برند و حرف های منسوخ چند دهه پیش غربی ها را تکرار می کنند- این قدر در محاسبات ما اثر گذاشته است؟!

جلالی ادامه داد: سانسور و حذف محتوا و نفی قهرمان و ارزش و امید ملت را که جدی نمی گیریم؛ خوب است تکلیف مان را نسبت به مهندسی اجتماعی به وسیله پلتفرم های دشمن و فرایندهای تحمیلی ضد ملت (که در کمتر کشوری تحمل می گردد) روشن کنیم. مبانی و قوانین جمهوری اسلامی که هیچ، با تجربه جهان و کشورهای مختلف از انگلیس و آلمان و فرانسه تا استرالیا و از آمریکا و روسیه تا امارات و حتی بوتان (!) چه می کنید؟

وی گفت: به راستی دلیل این رفتار محافظه کارانه چیست؟ چرا عرصه را برای تقابل سازی از شبکه ملی اطلاعات و پهنای باند اینترنت خالی نموده اید؟ چرا کسی نمی گوید که دسترسی با کیفیت تر و به صرفه تر به محتوا و خدمات داخلی چه نسبتی با افزایش پهنای باند اینترنت دارد؟ چرا کسی متذکر نمی گردد که اولویت بخشی به توسعه و تقویت ارتباطات داخلی پیشنهاد وزیر فعلی و تیم مدیریتی ایشان بوده و با پیگیری های همین وزارتخانه به تصویب شورای عالی فضای مجازی رسیده است؟ چرا تعهداتی را که باید تا سال 1400 توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات محقق شوند، مطالبه نمی کنید؟

جلالی افزود: نگران انتخابات هستید؟ پس خوب است بدون رودربایستی به این پرسش پاسخ دهید که آیا امکان برگزاری انتخابات بدون احتمال مداخله سازمان یافته دشمن و یا تخلف جریان های سیاسی به وسیله فضای مجازی وجود دارد که از الان نگران نتیجه و دوقطبی و… هستید؟

وی گفت: سؤال های زیادی وجود دارد که همه، از رسانه تا فعال و از حکمران تا سیاست گذار و مجری و کارشناس و همه کسانی که مسئول اند یا نگران منافع ملی اند، باید جوابگوی آن باشند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 اسفند 1399 بروزرسانی: 8 اسفند 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 1428

به "چند سوال مهم درباره پهنای باند از وزارت ارتباطات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند سوال مهم درباره پهنای باند از وزارت ارتباطات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید