چین از پیشبرد فرایند صلح افغانستان حمایت می نماید

به گزارش مجله عکسفا، خبرنگاران: چین با شروع فصل جنگی طالبان از حزب های مختلف کشور افغانستان خواست تا راه چاره سیاسی را به وسیله مذاکره برای فرونشاندن این جنگ دنبال نمایند.

چین از پیشبرد فرایند صلح افغانستان حمایت می نماید

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، چین با شروع حملات بهاری طالبان از حزب های مختلف کشور افغانستان خواست تا راهکار سیاسی را به وسیله مذاکره برای فرونشاندن این جنگ دنبال نمایند.

هونگ لی سخنگوی وزارت امور خارجه چین در این خصوص گفت: چین همواره معتقد بوده است که یک گزینه واقع بینانه برای حل مسائل موجود در افغانستان به منظور بهبود صلح و برقراری ثبات در این کشور موثر می باشد.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین اضافه کرد: افغانستان را برای پیشبرد فرایند صلحی حمایت می کنیم که توسط مردم این کشور پایه ریزی گردد و از حزب های مختلف این کشور می خواهیم که راهکار سیاسی را به وسیله مذاکرات دنبال نمایند.

وی ادامه داد: چین حاضر است تا نقش مهمی را در پیشبرد این پروسه بازی کند.

قابل ذکر است که طالبان افغانستان چند روز پیش اعلام کردند که عملیاتی موسوم به عملیات عزم را از امروز شروع خواهند کرد.

همچنین لازم به ذکر است این اولین فصل جنگی نیروهای افغانستان می باشد که پس از خروج نیروهای ناتو به رهبری آمریکا باید به تنهایی در برابر شبه نظامیان طالبان بجنگند.

خاطر نشان می گردد پس از یک بازه زمانی که بازار انتشار اخبار در خصوص شروع گفت وگوهای صلح توسط رسانه ها به ویژه رسانه های پاکستانی گرم شده بود و طالبان افغانستان نیز بارها این اخبار را تکذیب کردند و این اقدامات را یک بازی رسانه ای خواندند، به نظر می رسد این گروه حملات خود را با شدت بیشتری از سر می گیرند.

شروع بهار جنگی توسط طالبان افغانستان نشان می دهد که آن ها تمایلی برای مذاکره با دولت کابل را ندارد زیرا هنوز شرط اصلی این گروه مبنی بر خروج تمامی نیروهای خارجی به ویژه نیروهای آمریکایی از افغانستان تحت هر عنوانی، محقق نشده است.

حال باید دید که کوشش های دولت کابل برای نزدیکی با اسلام آباد برای بر سر میز مذاکراه کشاندن طالبان افغانستان تا چه میزان نتیجه خواهد داشت و آیا افغانستان را از شروع یک جنگ دیگر نجات خواهد داد یا مانند سال های گذشته این کشور یک فصل خونین را تجربه خواهد نمود.

پ

منبع: تسنیم
انتشار: 22 دی 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 514

به "چین از پیشبرد فرایند صلح افغانستان حمایت می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین از پیشبرد فرایند صلح افغانستان حمایت می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید