چین به معاهده بین المللی تجارت تسلیحات می پیوندد

به گزارش مجله عکسفا، وزیر امور خارجه چین طی سخنرانی در سازمان ملل بیان کرد پکن میخواهد هرچه سریع تر به معاهده بین المللی تجارت تسلیحات بپیوندد.

چین به معاهده بین المللی تجارت تسلیحات می پیوندد

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله عکسفا ، چین بیان کرد در کوشش است به عنوان عضوی از جامعه جهانی هرچه سریع تر به معاهده بین المللی تجارت تسلیحات، که چندی پیش آمریکا دست رد به آن زد، بپیوندد.

به نوشته خبرگزاری رویترز، وانگ یی وزیر امور خارجه چین روز آدینه ضمن سخنرانی در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد بیان کرد چین مراحل قانونی جهت پیوستن به معاهده بین المللی تجارت تسلیحات را در داخل کشور کلید زده است.

این معاهده، تبادلات تسلیحاتی به ارزش 70 میلیارد دلار در سال را بین مرزهای کشورهای مختلف را کنترل نموده و از رسیدن سلاح به دست ناقضان حقوق بشر جلوگیری می نماید.

وانگ یی با اشاره به این که چین میخواهد هرچه سریع تر به این معاهده بپیوندد، گفت: به عنوان عضوی مسئول در خانواده بین المللی، چین مایل است به تحکیم تبادلات و همکاری ها با تمام طرف ها ادامه داده و برای ایجاد نظمی استاندارد و معقول در تجارت تسلیحات کوشش کند و سهمی مثبت در حفظ صلح و ثبات بین المللی و منطقه ای داشته باشد.

رئیس دستگاه دیپلماسی چین گفت، این کشور همیشه اهمیت زیادی برای مشکل فروش غیرقانونی سلاح و سوءاستفاده از آن ها قائل بوده و از اهداف و ضرورت های این معاهده حمایت می نماید.

تا کنون 104 به این معاهده پیوسته اند. باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا نیز این معاهده را امضا کرد اما مجلس سنای این کشور مقابل تصویب آن مقاومت کرد.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 14 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 262

به "چین به معاهده بین المللی تجارت تسلیحات می پیوندد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین به معاهده بین المللی تجارت تسلیحات می پیوندد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید