کرونا چگونه خریداران هنر را افزایش داد؟!

به گزارش مجله عکسفا، مدیر گالری گلستان معتقد است که برگزاری نمایشگاه های آنلاین هنری به افزایش خریداران خارجی منجر شده است و آدم های جدیدی وارد این عرصه شده اند که پیشتر خریدار آثار هنری نبودند.

کرونا چگونه خریداران هنر را افزایش داد؟!

لی لی گلستان، مجموعه دار و مدیر گالری گلستان که تقریبا همزمان با شروع شیوع ویروس کرونا در کشور به صورت کلی فعالیت گالری را به فضای مجازی منتقل و از برگزاری نمایشگاه های حضوری پرهیز کرد، درباره ادامه فعالیت گالری نیز به خبرنگاران گفت: فعلا فعالیت گالری، باز هم به صورت آنلاین ادامه خواهد داشت و آنهایی هم که در این شرایط به صورت حضوری فعالیت می نمایند، کارشان غیرقانونی است.

او در پاسخ به این پرسش که آیا برگزاری نمایشگاه های آنلاین تجربه پیروزیت آمیزی بوده است؟ اظهار کرد: اگر در شرایط عادی سه نمایشگاه حضوری برگزار می کردیم و به عنوان مثال از هر نمایشگاه 10 اثر به فروش می رسید، در نمایشگاه آنلاین 20 اثر خریداری می گردد. در واقع می توان گفت که برگزاری نمایشگاه های آنلاین با فروش 2 برابری همراه شده است.

گلستان ادامه داد: یکی دیگر از خوبی های برگزاری نمایشگاه های آنلاین این است که فروش خارج از کشور افزایش پیدا نموده است. در این مدت ایرانی های مقیم کشورهای انگلیس، آلمان، فرانسه، ژاپن و ... حدود 40 اثر از نمایشگاه خریداری و از هنرمندان جوان حمایت کردند. موضوعی که پیشتر، تا این اندازه تجربه آن را نداشتیم.

این مدیر گالری با بیان اینکه بسیاری دیگر از همکاران که تجربه برگزاری نمایشگاه آنلاین داشته اند، پیروز نبوده اند، در این زمینه شرح داد: یکی از دلایل پیروزیت ما این بود که قیمت ها را تا اندازه ای کاهش دادیم و دلیل مهمتر این بود که من به شخصه با کسانی که سفارش می دادند یا درباره اثری شرح می خواستند تماس می گرفتم و با آنها صحبت می کردم؛ کاری که در اغلب گالری ها توسط مدیر گالری انجام نمی گردد و منشی یا دستیار با سفارش دهندگان تماس می گیرند. از سوی دیگر امکان خرید از نمایشگاه های قبلی که در این مدت برگزار شدند نیز همچنان فراهم است.

او یادآور شد: تجربه فروش آنلاین باعث شد که در این مدت با آدم های جدیدی آشنا شوم. خریدارانی که پیشتر خریدار نبودند و در این چرخه آنلاین، به جمع خریداران آثار هنری افزوده شدند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 خرداد 1400 بروزرسانی: 11 خرداد 1400 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 1607

به "کرونا چگونه خریداران هنر را افزایش داد؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا چگونه خریداران هنر را افزایش داد؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید