11 شرکت در مرحله عرضه اولیه طی سال 1400

به گزارش مجله عکسفا، مدیر پذیرش بورس و اوراق بهادار تهران گفت: برای سال 1400، 11 شرکت آماده عرضه اولیه و 19 شرکت در مرحله درج نماد هستند.

11 شرکت در مرحله عرضه اولیه طی سال 1400

به گزارش خبرنگاران به نقل از باشگاه خبرنگارن جوان، محمد امین قهرمانی مدیر پذیرش بورس و اوراق بهادار تهران در رابطه با عرضه های اولیه ای که در سال 99 انجام شد، اظهار کرد: در سال 99 تقریبا 38 جلسه هیئت پذیرش برگزار گردید که طی آن حدود 68 شرکت در بورس پذیرش شدند، ناگفته نماند که از این تعداد 30 شرکت مربوط به شرکت های سرمایه گذاری استانی بودند.

او توضیح داد: 50 شرکتی را که درج نماد شده اند مجموع سرمایه آنها به 358 هزار میلیارد تومان می رسد، همچنین ناگفته نماند که در طول سال 99 تعداد شرکت های عرضه شده در بورس به 37 شرکت رسید.

مدیر پذیرش بورس و اوراق بهادار تهران گفت: شرکت های عرضه شده پانصد و چهارده هزار میلیارد تومان به ارزش بازار بورس تهران اضافه کردند.

مدیر پذیرش بورس و اوراق بهادار تهران بیان نمود: بزرگترین عرضه ای که در سال 99 رخ داد مربوط به تامین اجتماعی (شستا) بود که هنگام عرضه اولیه ارزش کل شرکت حدود شصت و هشت هزار و هشتصد میلیارد تومان بود.

قهرمانی در رابطه با دلایل لغو بعضی عرضه های اولیه در سال 99، اظهار کرد: اصلی ترین دلیلی که سبب شد تا عرضه های اولیه در سال 99 کنسل شوند شرایط بازار سرمایه بود حتی در خاتمه سال علی رغم بر آنکه چند عرضه صورت گرفت مشارکت چندانی را از سهامداران شاهد نبودیم.

او توضیح داد:برای سال 1400، 11 شرکت آماده عرضه اولیه و 19 شرکت در مرحله درج نماد هستند.

مدیر پذیرش بورس و اوراق بهادار تهران بیان نمود: امیدواریم که سال جاری شرایط به گونه ای باشد که بتوانیم عرضه های اولیه را بر اساس یک ترتیب منظم انجام دهیم، ارائه تمام عرضه های اولیه بستگی به شرایط بازار سرمایه دارد.

قهرمانی توضیح داد: روش های عرضه اولیه در سال 1400 تغییری نخواهد کرد و همان شیوه ثبت سفارش باقی خواهد ماند.

او در رابطه با عرضه سهام پالایشگاه ستاره خلیج در بورس تهران، گفت: این شرکت باید یک سری اقدامات را بعد از عید انجام دهد تا نمادش در تابلوی بورس درج گردد، اما واقعیت این است که باید دید آیا می توانند اقدامات لازم برای این منظور را انجام داد؟، بنده به طور قطع نمی توانم در این رابطه صحبتی را انجام دهم.

مدیر پذیرش بورس و اوراق بهادار تهران در رابطه با انتقال پتروشیمی غدیر از فرابورس به بورس تهران گفت: بر اساس قانون پذیرش شرکت هایی که در بازار اول یا دوم فرابورس هستند، بعد از فعالیت شرکت ها طی دو سال در بازار های مذکور اگر شرایط و پتانسیل های لازم را داشته باشند می توانند با رای هیئت پذیرش در تابلوی اصلی بورس درج نماد شوند.

قهرمانی گفت:ورود شرکت ها به بازار سرمایه برای تامین اقتصادی انجام می گردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 25 فروردین 1400 بروزرسانی: 25 فروردین 1400 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 1524

به "11 شرکت در مرحله عرضه اولیه طی سال 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "11 شرکت در مرحله عرضه اولیه طی سال 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید