برای هنرمندان ارزشی انجمنی با تفکر انقلابی تشکیل شود

به گزارش مجله عکسفا، مسعود نجابتی درباره نگرانیهایش برای سوق هنر به سمت هنر ارزشی گفت: هنرمندان انقلابی نیاز به انجمن دارند. در حال حاضر انجمن طراحان گرافیک داریم اما این هنرمندان جوان با این نوع نگرش و دیدگاه خاصشان انجمن ندارند.

برای هنرمندان ارزشی انجمنی با تفکر انقلابی تشکیل شود

مسعود نجابتی استاد گرافیک و خط در پاسخ به سوال باشگاه مجله عکسفا تسینم پویا درمرود راهکاری برای دیده شدن بهتر آثار ارزشی و تاثیرگذاری آنها بر جامعه اظهار کرد: بخشی از مسئولیت دیده شدن یک اثر به خود هنرمند برمی شود و بخش دیگر هم به عهده مسئولین فرهنگی، افراد مرتبط با این قضیه و رسانه ها است. آثاری که می بینید در خارج از کشور بزرگنمایی می شوند به این علت است که یک عملیات طراحی شده صورت می گیرد تا اثر خاص دیده شود. این کار را هم گالریها و افرادی که از دیده شدن اثر سود می برند انجام می دهند. البته برکسی هم پوشیده نیست و رسماً هم در رسانه ها اعلام می شود. نه این که این روش به طور کامل روش صحیحی باشد و بگوییم که باید آن را اجرا کنیم اما ما حداقل کار رانیز در شناساندن هنرمند انجام نمی دهیم. البته بخشی از این موضوع نیز به خود طراح برمی شود. من نیز بار ها به آنها گوشزد کرده ام که کیفیت آثار خود را به قدری بالا ببرند که کسی نتواند از آنها ایراد بگیرد . در این صورت خود آن افراد تبدیل به جریان خواهند شد و کسی نمی تواند مانع آنها شود و آن زمان نیازی هم به دیگران نیست. برای مثال امروز کسی نمی توانند سید مسعود شجاعی طباطبایی را نادیده بگیرد؛ زیرا آثار او کیفیت لازم را دارد. بنابراین ما از هنرمندان جوان انقلابی توقعی رسیدن به حد بالایی از توانایی را داریم. البته این حد محدودیتی ندارد و هرکس تا هرجا که می تواند پیشرفت می کند.

برای هنرمندان انقلابی انجمن تشکیل دهید

نجابتی همچنین توضیح داد: نکته مهمی که من همیشه اعلام کردم این بوده که هنرمندان انقلابی نیاز به انجمن دارند. در حال حاضر انجمن طراحان گرافیک داریم اما این هنرمندان جوان با این نوع نگرش و دیدگاه خاصشان انجمن ندارند. البته سازمان رسانه ای اوج سعی کرد نخلستان را به عنوان پاتوق این هنرمندان ارائه دهد اما نخلستان جوابگوی نیتی که ما به دنبال آن بودیم نبود و این هنرمندان نیاز به فضایی دارند که آنجا رشد کنند، دور هم جمع شوند و اتفاقاتی مناسب با تفکرشان رقم بخورد. اساتیدی هم می شود دعوت کرد برای برگزاری کلاس و پیشرفت این افراد؛ اتفاقی که برای دیگر هنرمندان نیز رخ می دهد و نه حتی بیشتر. همان اندازه که در انجمن کلاس می گذارند و اساتید خارجی دعوت می کنند، این افراد نیز حق دارند از این فضاها استفاده کنند و به جایی برسیم که تا می گویند کارگاه سراغ مسعود نجابتی نیایند و گزینه های بهتری در دسترس باشد. در حال حاضر هرگاه کارگاهی برگزار می شود و به دنبال استاد می گردند مجبور هستند از نجابتی و دوست محمدی استفاده کنند. کم هم نسیتند افراد انقلابی در کشورهای دیگر از قبیل هنرمندان کشور های آمریکای لاتین. این امکانات اگر برای هنرمندان جوان انقلابی فراهم شود به سطح بالایی از تولید می رسند و در پی دیده شدن آثارشان می توانند تاثیر مثبتی در جامعه بگذارند.

منبع: تسنیم
انتشار: 31 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 932

به "برای هنرمندان ارزشی انجمنی با تفکر انقلابی تشکیل شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای هنرمندان ارزشی انجمنی با تفکر انقلابی تشکیل شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید