خلاقیتی برای بچه ها، و والدین آنها!

به گزارش مجله عکسفا، این کاردستی آنقدر بامزه و آسان است که سن و سال نمی شناسد! این فرشته های (عروسک ها!) با نمک را درست کنید و با آن اتاق، در یخچال و میز توالت تان را تزئین کنید و یا آنها را در لابه لای گیاهان تان قرار دهید!

خلاقیتی برای بچه ها، و والدین آنها!

اگر در خانه دکور پاییزی یا زمستانی زده اید که چه بهتر، این عروسک ها به شدت به دکورتان می آیند! اگر دوست دارید حال و هوایی کریسمسی به خانه تان بدهید آنها را شبیه به بابانوئل درست کنید، اگر تمایل دارید با دخترتان این کاردستی را انجام دهید و تزئینی برای اتاقش می خواهید، آنها را به شکل یک دختر با موهای بلند درست کنید، خلاصه می توانید آنها را به هر شکلی که می خواهید در آورید، تصمیم با شماست!

این خلاقیت بسیار آسان است و می توان آن را با انواع برگ ها، میوه های کاج و رنگ های مختلف انجام داد و هر بار عروسکی نو ساخت.

اگر فرزند دارید، آنها را هم در ساخت این عروسک ها شریک کنید تا علاوه بر ساختن روزی عالی، ارتباط تان با فرزندتان هم بهتر گردد.

به چه وسایلی احتیاج داریم؟

- میوه درخت کاج

- میوه بلوط (برای استفاده به عنوان کلاه)

- برگ خشک شده هر درختی (برای استفاده به عنوان بال. من در اینجا از برگ بلوط استفاده کردم)

- مقداری نخ پشمی یا کاموا (برای موها)

- مهره های کوچک چوبی (برای درست کردن دست ها)

- مهره چوبی بزرگ تر (برای استفاده به عنوان سر)

- تکه ای پارچه برای تمیز کردن

- نخ

- چسب

- ماژیک ضد آن مشکی و قرمز

- مقداری پارچه نمدی

- قیچی

دست به کار شویم!

مرحله اول

ابتدا میوه کاج را با استفاده از پارچه ای نم دار تمیز کنید و سپس چند فلس پایینی آن را جدا کنید. با استفاده از چسب مهره چوبی بزرگ (سر عروسک) را به انتهای میوه کاج بچسبانید.

مرحله دوم

یک تکه مستطیل شکل کوچک در حدود 1 در 3 سانتی متر از پارچه نمدی ببرید. پارچه را از طول 1 سانتی متری اش لوله کنید و دو لبه آن را با چسب به هم بچسبانید. الان شما باید یک لوله پارچه ای به طول 3 سانتی متر داشته باشید. اجازه دهید خشک گردد. بعد مهره چوبی کوچک را با استفاده از چسب به انتهای لوله بچسبانید. این در واقع دست عروسک تان را تشکیل می دهد.

یک دست دیگر هم برای عروسک تان بسازید.

مرحله سوم

2 دست عروسک را در دو طرف میوه کاج بچسبانید. دو عدد برگ خشک شده ای که جمع نموده بودید را در پشت دست ها به میوه کاج بچسبانید. تکه ای به مقدار 1 در 1 سانتی متر از پارچه نمدی جدا کنید و آن را در پشت میوه کاج روی بال ها بچسبانید تا هم نمای کار زیبا گردد و هم بال ها در سرجاشان محک بمانند.

مرحله چهارم

حالا نخ پشمی یا کاموا را بیاورید. با استفاده از قیچی چند نخ به طول حدود 7 سانتی متر از آنها ببرید. این نخ ها موهای عروسک تان را تشکیل می دهند پس می توانید آنها را به سلیقه خودتان بلندتر یا کوتاه تر در نظر بگیرید. نخ ها را خوب به هم فشرده کنید و با استفاده از چسب به سر عروسک بچسبانید. حواستان باشد که ارتفاع موها در دو طرف سر عروسک تان یکی باشد. اگر می خواهید عروسک تان به شکل یک پیر مرد باشد، مقداری نخ هم برای ریش او ببرید و به همان صورت در قسمت پایینی صورتش بچسبانید. برای ساخت ریش و مو از پنبه هم می توانید بهره ببرید. اجازه دهید موها خشک شوند.

مرحله پنجم

وقتی موها خشک شدند نوبت به چسباندن کلاه عروسک می رسد. کلاه که همان کلاهک میوه بلوط است را با چسب به سر عروسک بچسبانید. کلاهی برای عروسک انتخاب کنید که با سایز سرش همخوانی داشته باشد. اگر نتوانستید کلاهک بلوط مناسبی برای عروسک تان پیدا کنید، می توانید با استفاده از پارچه نمدی برای او یک کلاه بسازید. پارچه نمدی را به شکل یک قیف در آورید و دو لبه آن را به هم بچسبانید. اجازه دهید چسب آن خشک گردد و بعد، آن را روی سر عروسک تان، با چسب فیکس کنید.

مرحله ششم

خب کارتان تمام شد، بدن عروسک را تمام کردید! تنها چیزی که مانده است نقاشی صورت عروسک زیباتان است. با استفاده از ماژیک سیاه چشم ها و از طریق ماژیک قرمز دهان عروسک تان را نقاشی کنید. عروسک تان حاضر است!

اگر خواستید می توانید نخی را به انتهای کلاه عروسک ببندید و آن را به یک جاکلیدی تبدیل کنید.

منبع: فوت و فن / craft.ideas2live4.com
انتشار: 18 مرداد 1401 بروزرسانی: 18 مرداد 1401 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 2092

به "خلاقیتی برای بچه ها، و والدین آنها!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خلاقیتی برای بچه ها، و والدین آنها!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید