استانی شدن انتخابات به نفع نمایندگان فعلی مجلس است

به گزارش مجله عکسفا، سیدحمزه امینی در گفت و گو با خبرنگاران بابیان اینکه استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی ظلم در حق مردم مناطق محروم است، گفت: استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی جفا در حق مردم روستایی و مناطق محروم و در مجموع جدایی نمایندگان از مردم است.

استانی شدن انتخابات به نفع نمایندگان فعلی مجلس است

وی اضافه نمود: اینطور بگویم که با استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی دسترسی مردم به کنندگان سخت تر می گردد و به تبع تصویب این طرح هزینه انتخابات خواسته یا ناخواسته افزایش می یابد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: انتظار نداشته باشیم با استانی شدن انتخابات مجلس، کنندگان برای امورات مردم وقت صرف کنند یا در ایام تبلیغات خود را وقف کنند بلکه با این طرح جناح بازی علنی تر خواهد شد و جناح بازی در انتخابات مجلس در شرایط فعلی اصلاً به نفع کشور نیست.

امینی با اشاره به اینکه استانی شدن انتخابات مجلس یعنی این که من کننده فقط باید در مجلس شورای اسلامی باشم، گفت: چرا با استانی شدن انتخابات نخبگانی که شاید بیش از کنندگان فعلی کارایی و تخصص دارند از حضور در مجلس محروم کنیم چراکه با این طرح نخبگان جوان که مردم از آنها شناختی ندارند یقیناً نمی توانند به مجلس راه یابند.

استانی شدن انتخابات برای آینده نظام ضررهایی دارد

وی اضافه نمود: اگر قصد شایسته سالاری و راه یابی افراد با تخصص و نخبه به مجلس است با استانی شدن انتخابات چون عمده مردم از نخبگان گمنام آشنایی ندارند قطعاً رای به این افراد نمی دهند چون شناختی ندارند در حالی که در انتخابات فعلی مردم شهرستان ها به راحتی می توانند کاندیدای مورد نظر خود را انتخاب و راهی مجلس کنند که با استانی شدن انتخابات حق نخبگان و به مراتب افراد کاربلد سلب می گردد.

کننده مردم هشترود و چاراویماق در مجلس شورای اسلامی با ذکر اینکه استانی شدن انتخابات مجلس برای آینده نظام اسلامی ضررهایی هم دارد، ابراز داشت: یقین دارم شورای نگهبان با نگاه به آینده قطعاً تبعات زیان بار طرح استانی شدن انتخابات را تشخیص و آن را تایید نکند.

امینی در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه موافقان طرح استانی شدن انتخابات معتقدند با تصویب این طرح ارتباط بین مردم و کنندگان حفمی گردد؟ گفت: ارتباط فعلی کنندگان با مردم در طرح استانی شدن انتخابات سخت حفظ می گردد چراکه کنندگان برای فرار از پاسخگویی به مردم، خود را کنندگان کلان می بینند تا این که خودشان را کننده مردم شهرستانی محروم معرفی کنند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اضافه نمود: هرچند استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی به نفع شخصی بنده است ولی من جزو مخالفان سرسخت این طرح هستم و به نوعی می توانم بگویم استانی شدن انتخابات به نفع کنندگان فعلی مجلس است چون با این طرح به فکر آن هستند که حضورشان را در مجلس حفظ کنند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 60

به "استانی شدن انتخابات به نفع نمایندگان فعلی مجلس است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استانی شدن انتخابات به نفع نمایندگان فعلی مجلس است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید